Ekonomika
Bizness

Anrī Leimanis iecelts par “RB Rail” padomes priekšsēdētāju0


 Anrī Leimanis
Anrī Leimanis
Foto: Lita Krone/LETA

Latvijas akcionāra izvirzītais neatkarīgais padomes loceklis Anrī Leimanis ievēlēts par “Rail Baltica” kopuzņēmuma “RB Rail” padomes priekšsēdētāju, bet Ahti Kunings un Karolis Sankovskis ieņems priekšsēdētāja vietnieka amatus, portālu ” LA.lv” informēja “RB Rail” komunikācijas konsultante Liene Lapševska.

Prioritāte – stratēģija sun mērķu atjaunošana

A.Leimanis ir pieredzējis korporatīvās pārvaldības eksperts, kurš “RB Rail” padomē strādā kopš 2019.gada jūnija. Priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas laikā A. Leimanis pievērsīsies “RB Rail” korporatīvās stratēģijas un mērķu atjaunošanai, augsta līmeņa profesionāļu piesaistei uzņēmuma valdē, kā arī nodrošinās efektīvu vadības darbības pārraudzību.

Turklāt, padome A. Leimaņa vadībā izvērtēs organizatorisko struktūru, lai to saskaņotu ar pašreizējo “Rail Baltica” projekta brieduma posmu, novērtēs iespējas uzlabot riska pārvaldības sistēmu un koncentrēsies uz komunikāciju ar projekta dalībvalstīm, ES institūcijām, piegādātājiem un arī “RB Rail” darbiniekiem.

“2019. gada beigās RB Rail AS padome, saskaņojot ar projekta akcionāriem, ir veicinājusi projekta gaitas paātrināšanu, apstiprinot ievērojamu “RB Rail” budžeta un darbinieku skaita pieaugumu, kas atbilst pašreizējam projekta attīstības posmam. 2020. gadā uzņēmumam nodrošināti nepieciešamie resursi, lai veiktu “Rail Baltica” pamattrases būvprojektēšanu un koncentrētos uz efektīvu stratēģiju izstrādi projekta būvniecības posmā, ieskaitot būvniecības pakalpojumu un būvmateriālu iepirkumu.

“Rail Baltica” projekts ir sasniedzis augstu brieduma pakāpi, pateicoties pastāvīgam Igaunijas, Latvijas un Lietuvas valdību un ministriju, kā arī Eiropas Komisijas atbalstam,” saka Anrī Leimanis.

Par Anrī Leimani

Līdztekus RB Rail AS padomes pienākumiem, A. Leimanis ir arī SIA “Latvijas Mobilais Telefons” (LMT), vadošā telekomunikāciju operatora Latvijā, neatkarīgais padomes loceklis un priekšsēdētāja vietnieks. Sabiedriskā darba ietvaros viņš vada Latvijas Publiskās un privātās partnerības asociāciju, kā arī aktīvi piedalās dažādu NVO darbā.

Pirms iecelšanas amatā “RB Rail”, viņš ieņēma vairākus augstākā līmeņa amatus “Lattelecom” grupas uzņēmumos. Papildus, viņš 13 gadus ir strādājis par lielākā privātā pensiju fonda AS “Pirmais slēgtais pensiju fonds” valdes priekšsēdētāju.

A.Leimanis ir ieguvis Tiesību zinātņu maģistra grādu starptautiskajās biznesa tiesībās “University of the Pacific McGeorge School of Law”, Kalifornijā, ASV un maģistra grādu biznesa administrācijā Rīgas Biznesa Skolā Latvijā. Turklāt, viņš ir veicis korporatīvās pārvaldības pētījumu Oksfordas Universitātes “St John’s College” Lielbritānijā.

Saistītie raksti

A. Leimanis ir Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta programmu “Profesionāls valdes loceklis” (2017) un “Padomes priekšsēdētājs” (2019) absolvents. Akadēmisko aktivitāšu ietvaros viņš strādā pie promocijas darba izstrādes doktora grāda iegūšanai, par tēmu – mākslīgā intelekta starptautiskais tiesiskais regulējum.

Uzziņa:

“RB Rail” ir daudznacionāls Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopuzņēmums, kas tika izveidots, lai koordinētu “Rail Baltica” globālā projekta īstenošanu – pirmo šāda mēroga infrastruktūras projektu no Tallinas līdz Lietuvas/Polijas robežai. “RB Rail” kā globālā projekta centrālais koordinators ir atbildīgs par dzelzceļa projekta izstrādi, būvniecību un mārketinga aktivitātēm.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Levits un pārējā elite varētu atrotīt piedurknes un doties uz lauka palīgā lauksaimniekiem 3
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Valdība nosaka, kad inficēšanos ar Covid-19 uzskatīs par nelaimes gadījumu darbā
2 dienas
LE
LETA
Ekonomika
Cietums par 147 000 000 eiro nevar būt prioritāte! Ģirģens uzskaita nozares, kur nauda vajadzīga daudz vairāk
2 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Deg atkritumi un traktori! Liesmas aprij kādu plastmasas pārstrādes uzņēmumu Salaspilī
20 minūtes
VK
Vita Krauja
Kultūra
“Arī pasaulei ielikts liels komats vai varbūt daudzpunkte!” Saruna ar vienu no nozīmīgākajiem latviešu grafiķiem Pauli Liepu
Intervija 2 stundas
LE
LETA
Dabā
Jauni karstuma rekordi, bet vietām gaidām arī lietus! Laika prognoze svētdienai
38 minūtes
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Kamēr vecie veloceliņi brūk, zīmē jaunus! Rīgu sagaida velokultūras pārmaiņas
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kā “Summersound” biļešu pārdošana beidzās cietumā
6 stundas