Baiba Bendika pasaules čempionātā jauktajā stafetē aizvadīja teicamu pirmo posmu.

Ar Bendiku vien ir par maz; Latvijas biatlonisti PČ sāk ar 21.vietu jauktajā stafetē 0

Latvijas biatlonisti Baiba Bendika, Jūlija Matvijenko, Aleksandrs Patrijuks un Edgars Mise ceturtdien Antholcā-Anterselvā (Itālija), kur sākās pasaules čempionāts biatlonā, ieņēma 21.vietu 4×6 km jauktajā stafetē.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai

Latvijas biatlonisti trešajā etapā tika apsteigti par apli, līdz finišam netiekot. Tiesa, 21.vieta jauktajā stafetē pasaules čempionātos ir labākais rezultāts kopš 2011.gada, kad Hantimansijskā (Krievija) mūsējie ierindojās 17.vietā. Pērn planētas meistarsacīkstēs Estešundā (Zviedrija) Latvija palika 23.vietā.

Jauktajā stafetē nestartēja Latvijas vīru biatlona līderis Andrejs Rastorgujevs, kurš koncentrējas individuālajiem startiem šajā nedēļas nogalē.

Par pasaules čempioniem kļuva Norvēģijas sportisti – Marte Ulsbū-Reiselanda, Tirila Ekhofa, Tarjejs Bē un Juhanness Tīngnēss Bē, kuri finišēja pēc stundas, divām minūtēm un 27,7 sekundēm. Otrie palika mājinieki itālieši, čempioniem zaudējot 15,6 sekundes, bet bronzas medaļas gana negaidīti izcīnīja Čehijas biatlonisti, norvēģiem zaudējot 30,8 sekundes.

Norvēģi distancē izmantoja septiņas rezerves patronas, itāļi sešas, bet čehi tikai divas. Latvijas izlase trīs etapos nopelnīja vienu soda apli un izmantoja desmit rezerves patronas.

Pēc pirmā posma astotie

Bendika pirmo etapu aizvadīja lieliski. Pirmajā šaušanā viņa bija nekļūdīga, trasē atgriežoties sestajā pozīcijā, tikai 4,9 sekundes aiz līderes. Otrajā šaušanā Baiba izmantoja divas rezerves patronas, noslīdot uz devīto vietu. Līdz stafetes maiņai viņa gan spēja apsteigt ASV biatlonisti, līdz ar to Jūlija Matvijenko trasē devās kā astotā, 25,7 sekundes aiz vadībā esošās Norvēģijas.

Matvijenko otrā posma pirmajā šaušanā izdevās iztikt bez papildus patronām, taču viņas solis trasē bija pārāk lēns, noslīdot uz 14.vietu, bet stāvus šaušanā viņa izmantoja trīs rezerves patronas, ieņemot 18.vietu, bet stafeti Aleksandram Patrijukam nododot 19.pozīcijā – 3:41 minūti aiz Norvēģijas.

Patrijuks augstāk pakāpties nespēja, jo savā pirmajā šaušanā izmantoja divas rezerves patronas, bet otrajā bija spiests mērot arī soda apli. Pēc atgriešanās trasē viņš tika apsteigts par apli, Latvijai sacensības līdz ar to noslēdzot 21.vietā 27 komandu konkurencē.

Ceturtais Latvijas biatlonists Edgars Mise līdz ar to pie teikšanas nemaz netika.

Piektdien pasaules čempionātā norisināsies 7,5 kilometru sprints dāmām, bet sestdien būs desmit kilometru sprints kungiem, kamēr svētdien notiks sacensības iedzīšanā. Nākamnedēļ medaļu komplekti tiks dalīti individuālajās distancēs, jauktajā pāru stafetē, stafetēs un sacensībās ar kopēju startu.