Rimi Rīgas maratons 2023
Rimi Rīgas maratons 2023
FOTO: Paula Čurkste/LETA

Ar jūdzes skrējienu un olimpisko bērnu dienu sāksies “Rimi” Rīgas maratons, galvaspilsētā noteikti būtiski satiksmes ierobežojumi 9

Ar jūdzes skrējienu un olimpisko bērnu dienu šodien startēs “Rimi” Rīgas maratons.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
TV24
Uzņēmējs Bergs: “Tā bilde ir ļoti sērīga… Valsts strādā pēc tāda pieņēmuma, it kā vidējais latvietis dzīvotu 500 gadus”
TESTS. Ja tev šodien būtu jākārto eksāmeni, ar kādu atzīmi tu pabeigtu 9.klasi un iegūtu pamatizglītību?
Lasīt citas ziņas

“DPD jūdzes” (1609 metri) skrējienam starts tiks dots plkst.10 pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, finišu sasniedzot pie Brīvības pieminekļa.

“DPD jūdze” jau trešo reizi norisināsies Latvijas čempionāta jūdzē statusā. Pērn par Latvijas čempioniem šajā distancē kļuva Uģis Jocis un Līga Velvere.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī olimpiskās bērnu dienas pasākumi 11.novembra krastmalā sāksies plkst.10.

Pasākums sāksies ar 200 metru un 400 metru distancēm, kā arī jūdzes skrējienu.

Galvenie pretendenti cīņā par uzvaru jūdzes skrējienā ir jaunais Latvijas rekordists šajā distancē Ņikita Bogdanovs, iepriekšējā rekorda īpašnieks Jocis, kā arī vairāki iepriekšējo gadu medaļnieki Jānis Razgalis, Kristers Kudlis, Edgars Šumskis, Lauris Lapsa un arī Roberts Glazers.

Sievietēm startēs Latvijas rekordiste jūdzes distancē Austra Ošiņa, Tokijas olimpisko spēļu dalībniece un 2023.gada Latvijas čempione jūdzes skrējienā Velvere un Sibilla Vanadziņa, kura pērn šajā distancē pārstāvēja Latviju pasaules čempionātā skriešanā.

Piecu un desmit kilometru distances, kā arī pusmaratons un maratons tiks mērots svētdien.

Kopā ar ilggadējo maratona atbalstītāju “Mēness aptieku” šogad Rīgas maratons īsteno programmu “Iekļaujošs maratons”, kurā sniedz atbalstu un iespēju cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu asistentiem piedalīties maratonā par simbolisku dalības maksu divi eiro.

Savām spējām atbilstošai Rīgas maratona distancei ir reģistrējušies dalībnieki no organizācijām “Latvijas Reto slimību alianse”, “Mana MS”, “Liberated!”, “Sports ikvienam”, “Latvijas Autisma apvienība”, “Saulessvece”, “Fonds kopā”, “Rīgas pilsētas rūpju bērns” un Bērnu un jauniešu parasporta apvienība.

Reklāma
Reklāma

“Iekļaujoša maratona” dalībniekiem katrā distancē ir paredzēts atsevišķs starta koridors.

Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada un ir Baltijas valstu vērienīgākais tautas sporta notikums. Šogad Rīgas maratonā skrējēji sacentīsies 34.reizi.

Jau ziņots, ka Rīgas maratona laikā nedēļas nogalē transportlīdzekļu satiksme vairākās galvaspilsētas ielās, kā arī uz tiltiem pār Daugavu būs ierobežota vai slēgta. Svētdien spēkā būs būtiskas izmaiņas arī vairākos sabiedriskā transporta maršrutos.

“Rimi Rīgas maratona 2024” laikā šajā nedēļas nogalē galvaspilsētā noteikti būtiski satiksmes ierobežojumi, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.

Šodien no plkst.10 līdz 11 norisināsies “DPD jūdzes” skrējiens pa maršrutu: Krišjāņa Valdemāra iela-Lāčplēša iela-Brīvības iela-Brīvības bulvāris-Brīvības laukums (finišs). Policija šajā maršrutā aizturēs un slēgs transportlīdzekļu satiksmi.

Savukārt svētdien 19.maijā no plkst.7 līdz 17 maratona, pusmaratona, 10 un piecu kilometru skrējiena laikā policija ierobežos un slēgs transportlīdzekļu satiksmi gan pilsētas centrā, gan tuvajā Pārdaugavā starp Akmens un Vanšu tiltiem.

Daudzviet skrējienu maršrutos būs aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana.

Gan sestdien, gan svētdien pasākumu norises vietās būs izmaiņas sabiedriskā transporta maršrutos. Svētdien vairāki maršruti būs slēgti.

Šodien no aptuveni plkst.9.45 satiksmi īslaicīgi slēgs Valdemāra ielā pie Mākslas muzeja, Lāčplēša ielā, Brīvības ielā, Brīvības bulvārī līdz Brīvības piemineklim.

Līdz ar satiksmes slēgšanu īslaicīgi tiks ietekmēta kustība 2., 3., 6., 9., 11., 13., 16., 20., 21., 24., 37., 41., 50. un 53. autobusa maršrutā, kā arī 3., 4., 5., 14., 17., 19., 25. 31. un 34. trolejbusa maršrutā.

Svētdien no pasākuma sākuma līdz trases aizvēršanas brīdim aptuveni plkst.16.10, būs izmaiņas vairākos sabiedriskā transporta maršrutos. Kā arī atsevišķos maršrutos satiksme īslaicīgi tiks slēgta.

Izmaiņas skars 2., 3., 6., 9. 11., 13., 16., 20., 21., 24., 37. un 41., 50., 53. maršruta autobusu, 1., 5., 7., 11. maršruta tramvaju, 3., 4. 5., 9., 14. un 17., 19., 25., 31., 34. maršruta trolejbusu kustību.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.