Rimi Rīgas maratons 2023

FOTO. Rīga izskrieta! Rimi Rīgas maratona garajās distancēs uzvaras laurus plūc pašmāju labākie skrējēji 24

Svētdien, 7. maijā Rimi Rīgas maratona ietvaros ar startu plkst. 8.00 Akmens tilta pakājē norisinājās gan Latvijas čempionāts maratonā, gan arī ikvienam skrējējam bija unikāla iespēja iemēģināt 21 km trasi, kādu to skriesim jau rudenī Pasaules čempionātā skriešanā. 42 km distancei reģistrējās 1498 maratonisti, savukārt 21 km distanci plānoja pieveikt 3506 skrējēju.

FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 42
VIDEO. “Gudrīši!” Aivars Lembergs ar vienkāršu piemēru nodemonstrē, kā sankcijas ietekmējušas Krieviju
“AstraZeneca” paziņo, ka tā ir sākusi savas Covid-19 vakcīnas izņemšanu no apgrozības visā pasaulē

Abās garajās distancēs laurus plūca pašmāju elites skrējēji, ātrākajiem pasaules līderiem ļaujot gatavoties Pasaules čempionātam skriešanā rudenī, kad Rīgā ieradīsies vairāki simti vadošo pasaules skrējēju. Ātrākie maratonisti vienlaikus kļuva arī par Latvijas čempioniem – pirmo reizi maratona distancē pirmo vietu izcīnīja Aleksandrs Rasčevskis ar personīgo rekordu un finiša laiku 2:25:43, dāmu konkurencē par Latvijas čempioni maratonā ar savu personīgo rekordu kļuva Amanda Krūmiņa, finišējot 2:50:00. Pusmaratonā pirmās vietas ieņēma “Latvija pasaulē” izlases dalībnieki Dmitrijs Serjogins un Ilona Marhele.

Šogad Rimi Rīgas maratons kalpoja kā ģenerālmēģinājums Pasaules čempionātam skriešanā, ļaujot Latvijas skrējējiem pirmajiem iemēģināt Pasaules čempionāta trases – sestdien jūdzē un svētdien 21 km un 5 km. Maratona distance tika pielāgota 21 km distancei un norisinājās divos apļos. Vienlaikus tas netraucēja izbaudīt skaisto Rīgu un abas Daugavas puses, šķērsojot gan Akmens tiltu, gan Vanšu tiltu.

Šogad maratona uzvarētāji vienlaikus tika kronēti arī par Latvijas čempioniem. Vīriešu konkurencē pirmo reizi Rimi Rīgas maratonā labāko sniegumu uzrādīja Aleksands Rasčevskis, uzstādot personīgo rekordu ar rezultātu 2:25:43, savukārt par Latvijas čempioni maratonā kļuva Amanda Krūmiņa, finišējot 2:50:00.

Otro vietu vīriešu konkurencē maratona distancē un Latvijas čempionātā maratonā ieguva Renārs Roze ar rezultātu 2:26:56, savukārt trešajā vietā ierindojās Kristaps Vējš – Āboliņš ar finiša laiku 2:27:48. 2022. un 2021. gada Latvijas čempions Kristaps Bērziņš ierindojās 4. vietā.

Dāmu konkurencē 2. vietā finišēja Anna Kļučņika, pagājušā gada Latvijas čempione, ar rezultātu 2:53:46, aiz sevis 3. vietā atstājot Anitu Siliņu, kura finiša līniju šķērsoja pēc 3:02:05.

Pusmaratonā labākos rezultātus uzstādīja ar DPD atbalstu tapušās izlases “Latvija pasaulē” dalībnieki Dmitrijs Serjogins, finišējot 1:05:02 un Ilona Marhele ar rezultātu 1:20:57. 2. un 3. vietā pusmaratonā vīriešu konkurencē ierindojās Jānis Višķers ar finiša laiku 1:08:24 un igaunis Rauno Laumets ar rezultātu 1:08:29. Savukārt dāmām 2. finišēja lietuviete Modesta Bužeryte ar laiku 1:22:50 un 3. vietā ierindojās Santa Višķere ar 1:23:05.

Organizatori izsaka lielu pateicību visiem dalībniekiem, rīdziniekiem, Rīgas viesiem, līdzjutējiem un faniem, Rimi Rīgas maratona sponsoriem un atbalstītājiem, pasākuma vadītājiem un plašajai palīgu komandai par fantastiski un sirsnīgi pavadītiem skriešanas svētkiem.