Rimi Rīgas maratons 2023

Uzstādīts jauns Latvijas rekords jūdzes šosejas skrējienā jeb “DPD jūdzē”, nododot stafeti mazajiem čempioniem 2

Sestdien, 6. maijā Rimi Rīgas maratonā tika izskrieta pirmā no rudenī plānotā Pasaules čempionāta skriešanā trasēm – DPD jūdze. Ar finišu pie Brīvības pieminekļa tika noskaidroti un apbalvoti uzvarētāji Latvijas čempionātā jūdzes skrējienā, kas ievadīja Rimi Rīgas maratona Olimpisko bērnu dienu. Jaunu Latvijas rekordu jūdzes šosejas skrējienā uzstādīja “Latvija pasaulē” izlases dalībnieks Uģis Jocis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Eksperti atklāj, ka ir kaut kas, no kā Putins baidās vairāk nekā no NATO
Lasīt citas ziņas

Dāmu konkurencē nepārspēta palika Līga Velvere. “DPD jūdzes” distancei bija reģistrējušies 2455 dalībnieku, bet mazajām Olimpiskās bērnu dienas distancēm – vairāk nekā 5500 mazo dalībnieku. Paši mazākie, taču ne mazāk talantīgie skrējēji, Brīvības pieminekļa pakājē Olimpiskās bērnu dienas distancēs – 200 m un 400 m, kā arī Happy mazuļiem trasītē un atjaunotajā 60 m Sprinta Karalis un Karaliene distancē –, šodien tipinās līdz pat plkst. 15.00.

Viena no Pasaules čempionāta skriešanā distancēm būs jūdze, kura pirmā piedzīvoja savu ģenerālmēģinājumu Rimi Rīgas maratonā ar startu pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un finišu pašā galvaspilsētas sirdī – pie Brīvības pieminekļa, 1,609 km garā skrējiena laikā ļaujot piedzīvot Valdemāra ielas, Lāčplēša un Brīvības ielas un alejas burvību. Distanci, kas vienlaicīgi bija arī Latvijas čempionāts šosejas jūdzes skrējienā, izskrēja gan pilnīgi iesācēji, gan ģimenes ar bērniem, gan jau pieredzējuši skrējēji, ātruma cienītāji un Latvijas ātrākie vieglatlēti – “Latvija pasaulē” izlases dalībnieki.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jaunu Latvijas rekordu jūdzes šosejas skrējienā uzstādīja “Latvija pasaulē” izlases dalībnieks Uģis Jocis, septiņpadsmit kārtējs Latvijas čempions un trīs Latvijas rekordu īpašnieks telpās, savukārt dāmu skrējienā nepārspēta palika olimpiskā atlēte Līga Velvere.

Latvijas čempionāta “DPD jūdzē” pjedestāls
“DPD jūdzes” pirmās vietas ieguvējs un vienlaicīgi arī Latvijas čempions Uģis Jocis jūdzi noskrēja 04:15.87, savukārt Līga Velvere Latvijas čempiones titulu ieguva ar rezultātu 04:56.50.

“DPD jūdzes” vīriešu konkurencē 2. vietu ieguva Kristers Kudlis, praktiski vienlaicīgi plecu pie pleca finišējot ar čempionu 04:17.48, bet 3. vietu uz pjedestāla ieņēma Lauris Lapsa ar rezultātu 04:20.61.

Dāmu konkurencē otrā vieta “Latvija pasaulē” izlases skrējējai Evelīnai Kristai Sitnikai, kas jūdzi noskrēja ar rezultātu 05:09.61, trešajā vietā atstājot Danielu Supi ar rezultātu 05:12.01.

“Ievērības cienīgs ir fakts, ka jūdzes distance ir iekļauta 2023. gada Pasaules čempionātā Rīgā, tāpēc visiem skrējējiem, kas izvēlējās skriet jūdzi Rimi Rīgas maratona ietvaros, bija lieliska iespēja iemēģināt Pasaules čempionāta jūdzes trasi jau tagad,” stāsta Aigars Nords, Rimi Rīgas maratona direktors un Pasaules čempionāta skriešanā Rīgā organizatoru komandas vadītājs.

Lielākajam bērnu sporta pasākumam Olimpiskajai bērnu dienai reģistrējušies vairāk nekā 5500 mazo skrējēju, kuri dienas laikā izskries bezmaksas 200 m un 400 m trasītes, paši mazākie ziķeri varēs pieveikt arī Happy mazuļiem trasi, savukārt uz ātrumu sacensties mazie čempioni aicināti 60 m distancē “Sprinta Karalis un Karaliene”.

Organizatori izsaka lielu pateicību visiem dalībniekiem – mazajiem skrējējiem un tipinātājiem, vecākiem, čempioniem un skriešanas baudītājiem, līdzjutējiem un faniem par aktīvi un sirsnīgi pavadītu Olimpisko bērnu dienu!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.