Ilustratīvs foto

Ārsti aicina – ja nejūties labi, svētku laikā paliec labāk mājās! 36

Latvijas ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) prezidente Sarmīte Veide aicina iedzīvotājus ar elpceļu saslimšanas simptomiem svētku laikā palikt mājās.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
RAKSTA REDAKTORS
“Viņiem ir advokātu aizmugure, par kādu es pat sapņot nevaru!” Darbavieta nelikumīgi sagrauj Baltkrievijas pilsones gadiem veidoto dzīvi Latvijā 25
RAKSTA REDAKTORS
“Līdzi ņemot omīti, mums šis brauciens izmaksās 112 eiro” – apmeklētāji jautā, kāpēc “Avārijas brigādes” parkā ir tik dārga biļete 121
Lasīt citas ziņas

Viņa aģentūrai LETA sacīja, ka ģimenes ārstu praksēs jau visu decembri vēršas pacienti ar dažādām elpceļu saslimšanām, tostarp gripu un Covid-19.

“Cilvēki neiet uz laboratoriju nodot Covid-19 testus, jo ir ierobežoti nosacījumi attiecībā uz Covid-19 personu nosūtīšanu un testēšanu laboratorijās. Pacienti taisa mājas testus, kas netiek nekur reģistrēti, bet mēs pacientu ambulatorajās kartēs rakstam, ja ir pozitīvs. Šiem cilvēkiem pēc likuma noteikumiem joprojām ir jāievēro izolācija. Vēl mums ir jādiferencē tie cilvēki, kuriem ir Covid-19, no pārējiem vīrusiem,” sacīja Veide.

CITI ŠOBRĪD LASA
Lampiņas sešu kilometru garumā! Kā izskatās Baltijā lielākā vienapjoma Ziemassvētku dekorācija, kas uzstādīta Ogrē

Viņa norādīja, ka neatkarīgi no elpceļu saslimšanas veida, slimam cilvēkam nevajadzētu staigāt apkārt ikdienā, tostarp arī svētku laikā. Tad apdraud ne tikai apkārtējos, bet arī viņu pašu, jo viņš tādā veidā var saslimt papildus ar citiem vīrusiem. Ja ir kādas slimību pazīmes, Veide iesaka tomēr palikt mājās un nedoties nedz ārā, nedz arī pie ciemiņiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.