Laukos
Mežsaimniecība

Atbalsta sodu palielināšanu par nelikumīgi iegūtu kokmateriālu tirdzniecību0

Foto: Evija Trifanova/LETA

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien izskatīšanai pirmajā lasījumā Saeimas sēdē atbalstīja grozījumus likumā “Par koku un apaļo kokmateriālu uzskaiti darījumos”, kas paredz sodu palielināšanu par nelikumīgi iegūtu kokmateriālu tirdzniecību.

Tāpat deputāti atbalstīja grozījumu izskatīšanu steidzamības kārtībā.

Komisijas sēdē zemkopības ministra Kaspara Gerharda (VL-TB/LNNK) biroja vadītājs Jānis Eglīts norādīja, ka naudas sodu palielināšana novērš riskus, ka mazo sodu dēļ Latvija var tikt izmantota kā nelikumīgi iegūtu kokmateriālu tranzītvalsts.

Vienlaikus Eglīts piebilda, ka pēdējo trīs gadu laikā par šādiem pārkāpumiem nav noformēts neviens administratīvā pārkāpuma protokols.

Ar grozījumiem tiek paredzēts, ka tirgus dalībniekiem, kas laiž tirgū kokmateriālus un koka izstrādājumus, par likumības pārbaužu pienākuma nepildīšanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai no 20 līdz 280 naudas soda vienībām (no 100 līdz 1400 eiro), bet juridiskajai personai – no 100 līdz 2800 naudas soda vienībām (no 500 līdz 14 000 eiro), aizliedzot izmantot tiesības laist tirgū kokmateriālus vai koka izstrādājumus uz laiku līdz vienam gadam vai bez tā.

Paredzēts, ka par noteiktā aizlieguma pārkāpšanu piemēros naudas sodu fiziskajai personai no 20 līdz 400 naudas soda vienībām (no 100 līdz 2000 eiro), bet juridiskajai personai – no 200 līdz 4000 naudas soda vienībām (no 1000 līdz 20 000 eiro), aizliedzot izmantot tiesības laist tirgū kokmateriālus vai koka izstrādājumus uz laiku līdz diviem gadiem vai bez tā.

Par noteikto koku un apaļo kokmateriālu uzskaites prasību pārkāpšanu piemēros naudas sodu fiziskajai personai no 28 līdz 70 naudas soda vienībām (no 140 līdz 350 eiro), bet juridiskajai personai – no 42 līdz 86 naudas soda vienībām (no 210 līdz 430 eiro).

Patlaban likumā ir noteikts, ka tad, ja pagaidu vai pastāvīgajā uzglabāšanas vietā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā konstatēts, ka koku vai apaļo kokmateriālu faktiskais apjoms ir mazāks par uzskaitīto apjomu un starpība pārsniedz pieļaujamo novirzi, maksājama soda nauda.

Saistītie raksti

Starpību, par kuru jāmaksā soda nauda, aprēķina, no uzskaitītā apjoma atņemot faktiskā apjoma un pieļaujamās novirzes summu. Soda naudas likme ir 0,1 minimālā mēnešalga par katru aprēķinātās starpības kubikmetru.

Tāpat patlaban likumā noteikt, ja pagaidu vai pastāvīgajā uzglabāšanas vietā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā konstatēts, ka apaļo kokmateriālu faktiskais apjoms ir lielāks par uzskaitīto apjomu un starpība pārsniedz pieļaujamo novirzi, šai starpībai atbilstošie kokmateriāli tiek izņemti. Starpību aprēķina, no faktiskā apjoma atņemot uzskaitītā apjoma un pieļaujamās novirzes summu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Laukos
“Zemes cenas pieaug.” “Altum” vadītājs Bērziņš intervijā arī atklāj, ka koronavīruss nav mazinājis interesi par zemi
Intervija 3 dienas
LE
LETA
Laukos
Āfrikas cūku mēris šonedēļ konstatēts 13 mežacūkām
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Kāds ir vasarāju ražas potenciāls, salīdzinot ar pagājušo gadu
5 dienas

Lasītākie

LA
LA.LV
Ekonomika
Skaļi minējumi, kāpēc rudenī daudzi pametīs Latviju
2 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Tramps turpina šķelt ASV jeb svētki skarbo runu ēnā
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Veste varēja izglābt dzīvību. Kā atpūtnieku laivu brauciens pārvērtās ļaunākajā murgā
3 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Sēdvietu plānošana šobrīd atgādina “kuģu šaušanu”! Saruna ar Liepājas teātra direktoru Herbertu Laukšteinu
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Lūdz laiku, lai spētu izvērtēt “Marsa parka” atbilstību Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļa statusam
6 stundas