Apsūdzētais – arhitektu biroja “Kubs” valdes loceklis, arhitekts Andris Kalinka (no kreisās) atbild uz žurnālistu jautājumiem Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas sēdes, kurā nolasa spriedumu Zolitūdes traģēdijas krimināllietā, pārtraukumā.
Apsūdzētais – arhitektu biroja “Kubs” valdes loceklis, arhitekts Andris Kalinka (no kreisās) atbild uz žurnālistu jautājumiem Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas sēdes, kurā nolasa spriedumu Zolitūdes traģēdijas krimināllietā, pārtraukumā.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Attaisnotais arhitekts Kalinka uzsver, ka būvniecībā katram speciālistam jāatbild par savu jomu 0

Arhitekts Andris Kalinka pēc savas attaisnošanas pirmajā instancē Zolitūdes traģēdijas krimināllietā uzsver, ka būvniecībā katram speciālistam jāatbild par savu jomu.

Reklāma
Reklāma
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 1
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību 10
Viedoklis
Armands Puče: Skatuves māksla patiešām varētu būt mūsu vienīgais ceļš… Jo arī Edgars labi tēlo
Lasīt citas ziņas

Lai arī lielākā daļa otrdien traģēdijā attaisnoto personu savu advokātu pavadītas komentārus žurnālistiem nesniedza, atsevišķi apsūdzētie tomēr skopi dažus vārdus pateica.

Vaicāts, vai attaisnojošs spriedums bija sagaidāms, Kalinka aģentūrai LETA teica, ka viņam to ir grūti komentēt, jo “vienmēr mēs kaut ko gaidām un ceram”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kalinkas nostāja tiesas procesā bijusi nemainīga un viņš vainu apsūdzībā nav atzinis. “Princips būvniecībā ir tāds, ka nevar būt viens atbildīgais pilnīgi par visu. Katrs atbild par savu sadaļu. Tāds ir tas princips,” piebilda Kalinka.

Kalinkas advokāts Jānis Junkerss aģentūrai LETA papildināja, ka aizstāvības pozīcija bijusi nemainīga, proti, būvniecības procesā, līdzīgi kā citās jomās, pastāv sertificēti speciālisti, kas atbild katrs par savu jomu. “Arī tiesas procesa laikā esmu minējis, ka nevienam prātā nenāca pārmest acu ārstam, ka viņš neremontē zobus un tā tālāk. Tieši tas pats princips pastāv būvniecībā, kurā ir iesaistīti ļoti daudz un dažādi speciālisti, piemēram, būvnieki, elektriķi un tā tālāk,” piebilda advokāts.

Tikmēr attaisnotā uzņēmuma “Re&Re” būvdarbu vadītāja Staņislava Kumpiņa advokāts Raivis Grīnbergs aģentūrai LETA tiesas spriedumu attiecībā uz savu klientu novērtēja kā ļoti pozitīvu, sakot, ka acīmredzot tiesa būs novērtējusi apstākļus, kurus tiesas procesā minējusi aizstāvība.

Advokāts norādīja, ka cēlonis veikala konstrukciju sabrukumam tika pierādīts un noskaidrots ekspertīzē, proti, tā bija projektēšanas kļūda, kuru būvdarbu vadītājs nekādā veidā ietekmēt nevarot.

Kumpiņa advokāts nešaubās, ka ar šodienas tiesas procesu nekas nebeigsies un prāva turpināsies vēl vairākus gadus, jo sekos citu lietas dalībnieku apelācijas sūdzības un prokuratūras protests.

Sagruvušās lielveikala ēkas būvprojekta eksperts Andris Gulbis žurnālistiem teica, ka par spriedumu viņam pārsteiguma nav. “Viss taisnība un viss. Es neesmu vainīgs,” norādīja Gulbis.

Prokurors Agris Skradailis žurnālistiem komentārus solīja sniegt tikai pēc sprieduma nolasīšanas.

Jau ziņots, ka tiesa otrdien attaisnoja visus lietā apsūdzētos, izņemot būvinženieri Ivaru Sergetu, kuram bez sešu gadu cietumsoda piespriests arī liegums piecus gadus strādāt savā profesijā.

Reklāma
Reklāma

Prokuratūra Sergetam bija lūgusi piemērot septiņus gadus un sešus mēnešus ilgu brīvības atņemšanu.

Tiesa visās apsūdzībās attaisnoja veikala projekta būvekspertīzes veicēju Gulbi, arhitektu Kalinku, kā arī par nevainīgu atzina būvuzraugu Mārtiņu Draudiņu un uzņēmuma “Re&Re” būvdarbu vadītāju Kumpiņu.

Attaisnota tika arī Rīgas pilsētas būvvaldes Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas eksperte Marika Treija, kā arī būvvaldes būvinspekcijas priekšnieka vietniece Aija Meļņikova un būvvaldes darbinieks Jānis Balodis.

Tāpat par nevainīgu atzīta “Maxima Latvija” ” darba aizsardzības vecākā eksperte Inna Šuvajeva.

Spriedumu varēs pārsūdzēt pēc tam, kad būs pieejams pilns tā teksts.

Pērn novembrī apritēja seši gadi kopš Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam “Maxima”, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Traģēdija notika 2013.gada 21.novembrī.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.