Romāna “Devītais” autori Dace Judina un Arturs Nīmanis.
Romāna “Devītais” autori Dace Judina un Arturs Nīmanis.
Foto – Karīna Miezāja

Atvērts Daces Judinas un Artura Nīmaņa romāns “Devītais” 0

Jelgavas Pilsētas bibliotēkā ceturtdienas vakarā radošā un muzikālā gaisotnē noritēja Daces Judinas un Artura Nīmaņa romāna “Devītais” atvēršanas svētki, kuru klajā laidusi izdevniecība “Latvijas Mediji”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Jūs nekad vairs neēdīsit šos ēdienus, kad uzzināsit to sastāvu
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 14
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kuriem Līgo svētki būs īpaši izdevušies
Lasīt citas ziņas

Romāns “Devītais” aizsāk jaunu romānu sēriju “Laika stāsti” – par laiku, varu, cilvēkiem un likteņiem. Abi autori ir entuziasma pilni un sagatavošanā jau nākamais romāns – “Mēmais”.

Radošā tandēma sadarbībā tapušajā grāmatā mūsdienu notikumi savijas ar pagātnes stāstiem, caur dzimtu likteņiem atgādinot lasītājiem par Latvijai nozīmīgiem vēstures notikumiem. Lasītāji aicināti aizdomāties, vai šodienas varā ir izlīdzināt pagātni, lai mainītu nākotni?

CITI ŠOBRĪD LASA

Dace Judina: “Divi cilvēki satiekas un izveido ģimeni. Ģimenes – dzimtu. Dzimtas – valsti. Tāpēc šī grāmata un jaunā sērija “Laika stāsti”. Par laiku un cilvēkiem, varu un likteņiem. Par brīvību un to, kas mūsos, – kodolu: sirdi, valodu, saknēm. Par mīlestību, sāpēm, prieku, laimi, cerību un sapņiem. Jo tie visi esam mēs – tikai katrs savā laika nogrieznī. Katram sava dzīve, savas atmiņas, savi pārdzīvojumi un pārdomas. Savi laika stāsti. Sava taisnība. Bet patiesība ir viena, un tā izdzīvos cauri visiem laikiem.”

Sanākušie viesi atzina, ka Daces Judinas līdzšinējās grāmatas – kā detektīvromānu sērija “Izmeklē Anna Elizabete”, tā “Latvijas simtagades romāni” – lasītas ar lielu aizrautību, tāpēc ar nepacietību gaidot brīdi, kad varēs ķerties klāt nupat iznākušajam romānam. Savukārt rakstniece Eva Mārtuža, kura ar romāna saturu iepazinās vēl tā tapšanas laikā, atvēršanas svētkos slavēja autoru darbu, norādot, ka daudzo literāro darbu gūzmā šīs grāmatas sižets paliek prātā vēl mēnešiem pēc tā izlasīšanas.

Grāmatas atvēršanā romāna fragmentu lasījumus papildināja muzikāli priekšnesumi un Artura Nīmaņa instrumentālā mūzika. Tāpat lasītāji varēja sadziedāties ar autoriem un saņemt autogrāfus.

Grāmatu “Devītais” var iegādāties lielākajās grāmatnīcās un izdevniecības “Latvijas Mediji” Grāmatu Mājā, Rīgā, Dzirnavu ielā 21.

Daces Judinas un Artura Nīmaņa romāna "Devītais" atvēršana
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.