Azerbaidžānas un Latvijas stratēģiskās partnerības stiprināšana: No pagātnes tagadnē nākotnei 0


Par godu “Heidara Alijeva gadam”, un cenšoties stiprināt Latvijas un Azerbaidžānas divpusējās attiecības, Latvijas Universitātē notika starptautiska konference “Azerbaidžānas un Latvijas stratēģiskās partnerības stiprināšana: No pagātnes tagadnē nākotnei “. Pasākumā piedalījās augsta līmeņa personas, tostarp abu valstu diplomāti, politiķi un akadēmiķi.
Starp šiem augstajiem viesiem bija arī Azerbaidžānas Republikas vēstnieks Latvijas Republikā Viņa Ekselence Elnurs Sultanovs, bijušais Latvijas Republikas prezidents Valdis Zatlers, bijušais Latvijas Republikas aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Latvijas Republikas Saeimas deputāti Armands Krauze un Hosams Abu Meri, Azerbaidžānas parlamenta deputāts, Azerbaidžānas un Latvijas starpparlamentāro attiecību darba grupas vadītājs Kamrans Bajramovs, ADA Universitātes rektors Farizs Ismailzade.
Uzrunas laikā Viņa Ekselence Elnurs Sultanovs pauda lepnumu par Azerbaidžānas un Latvijas ilggadējo sadarbību, uzsverot kopīgo neatkarības un brīvības cīņu vēsturi. Sultanovs informēja, ka šogad aprit 100 gadi kopš Haidara Alijeva, nacionālā līdera un mūsdienu neatkarīgās Azerbaidžānas dibinātāja, dzimšanas. Savā uzrunā vēstnieks Sultanovs īpašu uzmanību pievērsa Heidara Alijeva vēsturiskajai lomai un stratēģiskajam redzējumam neatkarības atjaunošanā, Azerbaidžānas pārveidošanā par stabilu, pārtikušu valsti, reģionālās sadarbības un starptautisko partnerattiecību uzsākšanā. Viņš atzīmēja, ka Azerbaidžānas un Latvijas attiecības, ko nodibināja Heidars Alijevs, ir sasniegušas stratēģiskās partnerības līmeni un veiksmīgi attīstās.
Sultanovs uzsvēra, cik svarīgi ir stiprināt sadarbību, saskaroties ar jauniem ģeopolitiskiem izaicinājumiem: “Šīs konferences mērķis ir apspriest un izpētīt jaunus veidus, kā mēs varam stiprināt šo sadarbību, jo īpaši laikā, kad mēs redzam jaunus ģeopolitiskus izaicinājumus.” Viņš arī norāda, ka nākamgad tiks atzīmēta Latvijas un Azerbaidžānas diplomātisko attiecību nodibināšanas 30. gadadiena, norādot, ka šī konference kalpo kā atspēriena punkts sadarbības stiprināšanai dažādos līmeņos, tostarp valdības un parlamenta sadarbībā, kā arī pašvaldību un universitāšu sadarbībā.
Tuvojoties gandrīz trīsdesmit gadu diplomātisko attiecību sākumam, gan Latvija, gan Azerbaidžāna ir atkārtoti apliecinājušas savu apņemšanos turpināt sadarbību, kas veicina savstarpēju sapratni, kopīgas vērtības un auglīgu sadarbību. Konference ne tikai nodrošināja platformu jēgpilnai viedokļu apmaiņai, bet arī lika pamatus pastāvīgai sadarbībai dažādās nozarēs, kas galu galā dos labumu abām valstīm.

Azerbaidžānas un Latvijas stratēģiskās partnerības stiprināšana: No pagātnes tagadnē nākotnei

Reklāma
Reklāma
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.