Džo Baidens.
Džo Baidens.
Foto: REUTERS/SCANPIX

Baidens cer uz uguns pārtraukšanu Gazas joslā līdz nedēļas beigām, musulmaņu svētā mēneša Ramadāna laikā 45

ASV prezidents Džo Baidens cer uz uguns pārtraukšanu Gazas joslā līdz nedēļas beigām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Baidens paziņojis, ka Izraēla ir gatava apturēt militārās operācijas musulmaņu svētā mēneša Ramadāna laikā, ja tiktu panākta vienošanās.

Ēģiptes, Kataras, Savienoto Valstu, Francijas un citu valstu pārstāvji ir darbojušies kā vidutāji starp Izraēlu un palestīniešu teroristu grupējumu “Hamās”, cenšoties panākt pamieru un Gazas joslā turēto izraēliešu ķīlnieku atbrīvošanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Baidens, atbildot uz jautājumu, kad varētu sākties vienošanās par uguns pārtraukšanu, sacīja: “Es ceru, ka tas notiks līdz nedēļas nogales beigām.”

“Mans nacionālās drošības padomnieks saka, ka mēs esam tuvu, mēs esam tuvu, mēs vēl neesam pabeiguši. Es ceru, ka līdz nākamajai pirmdienai mums būs pamiers,” žurnālistiem sacīja Baidens.

Prezidents intervijā ar ASV televīzijas vakara šovu vadītāju Setu Maiersu sacīja, ka ir rasts ceļš uz priekšu, bet ar grūtībām.

Starpnieki cer panākt vienošanos līdz Ramadānam, kas sāksies pēc aptuveni divām nedēļām.

“Tuvojas Ramadāns, un izraēlieši ir piekrituši Ramadāna laikā neiesaistīsies nekādās aktivitātēs, lai dotu mums laiku izvest visus ķīlniekus,” sacīja Baidens.

Baidens iepriekš izteicies, ka pamiers varētu tikt noslēgts uz sešām nedēļām.

ASV prezidents sacīja, ka šāda vienošanās dotu laiku, lai sāktu kustību virzienā, kurā daudzas arābu valstis ir gatavas doties, kad runa ir par attiecību normalizēšanu ar Izraēlu. “Es domāju, ja mēs panāksim pagaidu pamieru, mēs varēsim doties virzienā, kurā varēsim mainīt dinamiku,” uzskata Baidens, kurš ir stingri atbalstījis Izraēlu, bet arī pastiprinājis spiedienu uz Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu, lai tas ierobežotu civiliedzīvotāju upurus, jo īpaši Izraēlas plānotajā ofensīvā Rafahā.

Izraēla ir apņēmusies evakuēt ievērojamas Rafahas daļas, pirms tā dosies iznīcināt atlikušo “Hamās” daļu, piebilda Baidens. Taču Baidens arī brīdināja, ka “vienīgais veids, kā Izraēla galu galā izdzīvos”, ir panākt vienošanos, kas nodrošina “mieru un drošību izraēliešiem un palestīniešiem”.

Reklāma
Reklāma

Baidens sacīja Maiersam, ka gadījumā, ja Izraēla turpinās strādāt ar savu “neticami konservatīvo valdību, (..) tā zaudēs atbalstu visā pasaulē”.

ASV Nacionālās drošības padomnieks Džeiks Salivans svētdien paziņoja, ka vairāku pušu pārstāvji nedēļas nogalē tikušies Parīzē un panākuši vienošanos par pagaidu pamiera “pamata kontūrām”. “Hamās” pārstāvji šajā sanāksmē nepiedalījās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.