Prinča Harija un Meganas Mārklas kāzas

Bija precējušies jau pirms “oficiālajām” kāzām, atņēma pasi un mašīnas atslēgas: princis Harijs un Megana vairs neklusē par dzīvi britu karaļnamā 18

7.martā Amerikas TV kanālā “CBS” pirmizrādi piedzīvoja Opras Vinfrijas intervija ar princi Hariju un Meganu Mārklu. Vairāk kā stundu garā saruna neatstāja vienaldzīgos – daudzi Saseksas hercogus paslavēja par spēju runāt atklāti, citi teica, ka viņi ir “nepateicīgi” un nenovērtē to, kas viņiem bija dots.

LE
LETA
Ziņas
No rītdienas mainīsies kārtība, kā SPKC apzinās kovida slimniekus 22
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Ministrs aicina visus jau tagad iegādāties respiratorus. Vai turpmāk tie būs jālieto obligāti? 168
1 diena
GK
Guna Kārkliņa
Kokteilis
Pamazām kļūs vieglāk? Astroloģe prognozē, kas mūs sagaida no 15. oktobra līdz 10.decembrim 2
1 diena
Lasīt citas ziņas

Opra tiesības šo sarunu translēt televīzijā, pārdeva par 9 miljoniem ASV dolāru – cik no šīs summas tika Meganai un Harijam, līgums neizpauž. Tomēr dažas dienas pirms intervijas parādīšanās ēterā Harijs un Megana noraidīja runas par to, ka par savu atklātību saņems kaut centu – viņi zvērēja, ka par šo interviju viņu kontā nav ieripojis ne dolārs, lai gan pirms tam abi sacīja, ka, ja vien piekritīs sniegt kādu atklātu interviju kādam TV kanālam un runās par dzīvi britu karaļnamā, par to prasīs 1 miljonu dolāru un ne centa mazāk, vēstīts izdevumā “Daily Mail”.

Lai arī saruna bija patiešām gara un ne visi to noskatījās pirmizrādes dienā, pārsteidzošāki fakti, kas izskanēja no prinča Harija un Meganas, bija šādi:

Salaulājās jau pirms tam

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai gan prinča Harija un Meganas Mārklas kāzas tiešajā translācijā vairākos TV kanālos un ar milzīgu ažiotāžu Lielbritānijā tika atzīmētas 2018.gada 19.maijā, kā atklājies, abi bija apprecējušies jau pirms tam. “Šis cirks bija domāts faniem un skatītājiem,” – intervijā negaidīti teica pāris un atklāja, ka bija salaulājušies katedrālē pirms tam un šajā ceremonijā bija vien viņi divi un mācītājs, kas viņus salaulāja. Par to, vai karaļnams un karaliene Elizabete II to zināja, pāris nekomentēja.

Pēc laulībām – atņēma pasi, autovadītāja apliecību un mašīnas atslēgas

“Kad es jautāju, vai drīkstu doties vakariņās ar draugiem, man atbildēja: “Nē, tevis visur ir pārāk daudz!”. Lai gan, pēc būtības, es no mājas ārā devos ārkārtīgi reti – divas līdz četras reizes mēnesī. Daudzi tagad pēc Covid-19 karantīnas var iedomāties, kā es jutos – iespundēta četrās sienās. Kopš brīža, kad es kļuvu par karaliskās ģimenes locekli, es vairs neredzēju savu pasi, man atņēma autovadītājas apliecība un mašīnas atslēgas. Es biju ļoti priecīga, ka varēju to visu atkal turēt rokās, kad mēs aizgājām,” – stāstīja Megana.

Karaliskā ģimene lēma, ka Ārčijs nekļūs par princi un viņam nebūs apsardzes

Meganas Mārklas un prinča Harija dēliņš Ārčijs Mauntbatens Vindzors

“Karaliskā ģimene izlēma, ka Ārčijs (Ārčijs Harisons Mauntbatens Vindzors – prinča Harija un Meganas Mārklas dēls – red.) nebūs princis, tāpēc viņam nav vajadzīga apsardze. Tas bija smagi. Tas tika iztirzāts vairāku mēnešu garumā, kamēr es nepateicu: “Pagaidiet mirkli… Kā tas darbojas? Ja tituls ir vienīgais, kas nosaka – aizsargāt viņu vai ne… Ne jau mēs esam radījuši šo šausmīgo sistēmu, kas mums ir apkārt… Kad es biju stāvokli, viņi teica, ka ir mainījuši protokolu, jo pēc būtības bija jābūt tā – ja tu esi monarha mazdēls, tu esi princis vai princese. Es viņiem jautāju: “Kāpēc tā?”. Atbildi es tā arī nesaņēmu,” – sacīja Megana.

Tomēr tiem, kas sekojuši ziņām par princi Hariju un Meganu, ir zināms, ka pēc aiziešanas no britu karaliskās ģimenes, visai ģimenei, ieskaitot Ārčiju, tika nodrošināta diennakts apsardze vairāku miesassargu komandā – kā Kanādā, tā arī ASV. Šis gadījums britos sākotnēji radīja arī lielu neapmierinātību, jo sākumā par miesassargu pakalpojumiem tika maksāts no Lielbritānijas iedzīvotāju nodokļu naudas. Tikai vēlāk šos izdevumus sedza princis Čārlzs no saviem personīgajiem līdzekļiem un karaliene Elizabete II deva rīkojumu, ka iztērētā nauda par apsardzi ir jāatgriež valsts kasē.

Domas par pašnāvību

“Es vairs negribēju dzīvot. Tā bija ļoti skaidra, reāla un biedējoša doma, kas tobrīd man likās vienīgā reālā izeja no šīs situācijas. Man bija grūti tajā atzīties Harijam. Taču es zināju – ja to viņam nepateikšu, tad izdarīšu to. Es atceros, kā pateicu viņa par to, viņš ļoti stipri saspieda manu plaukstu un teica: “Nē, es nedomāju, ka tev ir vērts aiziet. Lūdzu, neatstāj mani vienu.” Mēs turējāmies no visa spēka,” – atceras Megana. Princis Harijs arī piebilst, ka par šo Meganas atzīšanos bija runājis ar ģimeni, taču viņi neko neuzsāka: “Ne ar ko labu tas viss nebeigsies, es toreiz padomāju, bet man bija kauns atzīties, ka Meganai ir vajadzīga reāla palīdzība.”

Par aiziešanu no ģimenes

Princis Harijs sacīja, ka tā nebija apzinīga “aiziešana”: “Mēs drīzāk atkāpāmies un atkāpāmies. Apkārtējā vide mums kaitēja un daudzi to redzēja. Mēs visi zinām, kāda ir britu prese. Es domāju: “Tas ir tik toksiski.” Tāpēc es izdarīju to, ko nevarēja izdarīt ne mans tēvs, ne brālis – es norobežoju no tā visa sevi un savu ģimeni.”

Princese Diāna to visu bija paredzējusi…

Princese Diāna ar dēliem - princi Viljamu un princi Hariju

“Mana karaliskā ģimene burtiski “nogrieza” visu, kas attiecas uz finansēm. Taču man bija tie līdzekļi, ko man atstāja mamma. Viņa it kā bija šo visu paredzējusi… Es šajā laikā bieži jutu viņas atbalstu. Esmu ļoti laimīgs un jūtu milzīgu atvieglojumu, ka šodien varu runāt ar jums, sēžot blakus savai sievai. Es pat nevaru iedomāties, kā jutās viņa (prinča Harija un Viljama mamma – princese Diāna – red.), kā viņa izgāja šim visa cauri viena pati… Mums jau divatā šis bija ļoti, ļoti grūti. Mēs nekad iepriekš nebijām domājuši slēgt līgumus ar “Netflix” un “Spotify”, taču tie kļuva par mūsu lielo finansiālo atbalstu 2020.gadā,” – stāstīja princis Harijs, – “Man bija daudz domu šajā periodā – es daudz domāju par to, kā nopelnīt naudu un samaksāt apsardzei, lai savai ģimenei nodrošinātu drošību.”

Pēc aiziešanas no karaliskās ģimenes, princis Čārlzs neatbildēja uz telefona zvaniem

Princis Čārlzs, pildot karaliskos pienākumus

“Kādā brīdī mans tētis pārstāja atbildēt uz telefona zvaniem, kad es viņam zvanīju, taču es vienalga uzskata, ka mūsu attiecības ir tādas, pie kurām var strādāt. Es nedaudz biju vīlies viņa reakcijā, jo arī viņš savulaik bija izgājis cauri kam līdzīgam. Viņš zina, kas ir sāpes. Ārčijs ir viņa mazdēls. Taču viņi visi zina tikai to, ko viņiem saka. Tajā pašā laikā es vienmēr viņu mīlēšu, neskatoties uz to, ka esmu centies viņiem vairākkārt skaidrot, kas notiek. Viena no manām prioritātēm – saglābt mūsu attiecības,” – saka Harijs.

Ar brāli, princi Viljamu attiecības ir kļuvušas “tukšas”

Princis Harijs - prinča Čārlza un princeses Diānas jaunākais dēls

“Es ļoti mīlu Viljamu, viņš ir mans brālis. Mēs kopā izgājām cauri ellei, kad nomira mūsu mamma, bet tagad mums ir dažādi ceļi. Šobrīd mūsu attiecībās ir tukšums. Taču laiks sadziedē visu. Mēs izdarījām visu, ko varējām izdarīt,” – stāsta princis Harijs.

Attiecības ar karalieni, Elizabeti II kļuvušas pavisam citādas

Karaliene Elizabete II bērnībā un jaunībā

Harijs stāsta, ka tagad, kad viņi vairs nav britu karaliskās ģimenes locekļi, viņš ar savu vecmāmiņu, 94 gadus veco Lielbritānijas karalieni Elizabeti II esot runājis tik daudz, kā nekad agrāk: “Es ar savu vecmāmiņu esmu runājis vairāk, nekā visus šos iepriekšējos gadus kopā. Es nekad neesmu vēlējies viņai nodarīt pāri, es viņu ļoti cienu. Ja mums būtu bijis vairāk atbalsta, mēs būtu palikuši karaliskajā ģimenē. Es lepojos ar Meganu, ka viņa mūs visus izglāba!”.

Britu karaliskās ģimenes reakcija pēc intervijas nonākšanas ēterā

Princis Harijs un Megana piedalās Opras Vinfrijas sarunu šovā

Sarunā ar Opru Vinfriju Megana sacīja: “Es nezinu, ko viņi gaidīja pēc tik ilgas mūsu klusēšanas. Ja kāds domā, ka mēs pēc šīs intervijas varam kaut ko zaudēt, teikšu godīgi – ļoti daudz kas jau ir pazaudēts. Es esmu pazaudējusi savu tēvu, savu nedzimušo bērniņu, daļu savas personības, praktiski zaudēju savu vārdu,” – teica Megana.

SAISTĪTIE RAKSTI

Atgādināsim, ka tagad Megana Mārkla ir otrā bērniņa gaidībās un intervijā pāris atklāja, ka gaidāma meitiņa.

Pirms dažām dienām Bekingemas pils nāca klajā ar paziņojumu pēc skandalozās intervijas, tajā bija teikts: “Karaliskā ģimene izsaka dziļu nožēlu par tiem pārdzīvojumiem, kas piemeklēja princi Hariju un Meganu Mārklu konkrētajā laika periodā.” Nekādi komentāri par šo tēmu vairs netika sniegti. Mazliet vēlāk, princis Čārlzs apmeklēja vakcinācijas centru Londonā un uz žurnālistu uzdotajiem jautājumiem, vai viņš vēlas ko piebilst pēc Meganas Mārklas un prinča Harija intervijas, kas tika translēta kanālā “CBS”, princis no komentāriem atteicās.

Daži kadri no intervijas ar Opru Vinfriju:

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.

LA.LV Aptauja

Vai tu tici tam, ka karaliskajā ģimenē Meganai un Harijam bija tik nepanesami dzīvot?

  • Neticu! Arī šī saruna ar Opru ir vienkārši "biznesa projekts"!
  • Jā, ticu, bet ne visam, ko viņi saka...
  • Protams, ka ticu! Kāpēc gan viņiem melot?
  • Man ir grūti atbildēt uz šo jautājumu
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Komēdija “Svingeri krievu gaumē” uzsāk ceļu pie skatītājiem ar Dmitriju Nagijevu galvenajā lomā 11
8 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Kariņš komentē izplatīto video: “Tas parāda vienu no manām brīvā laika aizraušanām – mūziku.” 127
14 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Pieminot šajā nedēļā mūžībā aizsaukto aktieri, publicēta dziesma no nesen klajā nākušā Raimonda Paula un Gunta Skrastiņa kopdarba 12
13 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Eda, Hedviga un Helvijs
12 stundas
LE
LETA
Ziņas
No rītdienas mainīsies kārtība, kā SPKC apzinās kovida slimniekus 22
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Ministrs aicina visus jau tagad iegādāties respiratorus. Vai turpmāk tie būs jālieto obligāti? 168
1 diena
GK
Guna Kārkliņa
Kokteilis
Pamazām kļūs vieglāk? Astroloģe prognozē, kas mūs sagaida no 15. oktobra līdz 10.decembrim 2
1 diena
Uldis Šmits
Ziņas
Pārkāpta kārtējā sarkanā līnija. Vai kaimiņos briest breksita analogs Polexit? 80
7 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Pieminot šajā nedēļā mūžībā aizsaukto aktieri, publicēta dziesma no nesen klajā nākušā Raimonda Paula un Gunta Skrastiņa kopdarba 12
13 stundas
Lasīt citas ziņas
LA
LA.LV
Kokteilis
Šodien tev parādīsies reāla iespēja kaut ko mainīt savā dzīvē! Horoskopi 16.oktobrim
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Flīģeļa sāga: soctīklotāji uzjautrinās par dziedošo Kariņu un Pavļutu pie taustiņiem 146
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Holivudas aktieris Šatners kļuvis par vecāko cilvēku, kas devies kosmosā 5
18 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. “Apkaklīte kā Elizabetes II omīšu mētelim”: Keitas Midltones apģērbs kļūst par kašķa iemeslu internetā 9
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Politiķis Didzis Šmits asprātīgi izsakās par pandēmiju Latvijā: “Kā klasiskā šausmu filmā. Kad liekas, ka…” 29
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Publicēts videoklips no traģiskās avārijas: iesaistīta TV zvaigzne Ksenija Sobčaka, kura brauca “Mercedes-Benz” automašīnā 7
1 diena
Uldis Šmits
Ziņas
Pārkāpta kārtējā sarkanā līnija. Vai kaimiņos briest breksita analogs Polexit? 80
7 stundas
IB
Ivars Bušmanis
Ziņas
Itāļi atceļ OIK, spāņi samazina elektrības nodokli. Kā citur kompensē enerģijas cenu pieaugumu? 27
8 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Berķe: “Vēža slimnieku kompensējamo zāļu gaidīšanas sarakstā ir medikamenti no 2013. gada, cenas pat latos norādītas!” 7
3 stundas
EL
Egils Levits
Ziņas
Levits: Pandēmija beigsies, bet pamatvērtības, par ko mums jārūpējas, paliks. Mūsu kopējā latviešu valoda ir viena no tām 130
8 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Visus pensionārus gaida smaga ziema.” Veidemane par to, ka ir amorāli piešķirt naudu tikai vakcinētajiem 148
18 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Skolēni bieži nodod Covid-19 testēšanai nederīgus siekalu testus. Kā tas iespējams? 17
7 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Plešs: Nodevas iekasēšana par iebraukšanu Jūrmalā nav pamatota 16
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Akropolē” un “Alfā” brīvdienās darbosies arī vairāki veikali ar atsevišķu ieeju 3
7 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Arī veikalā kasierei tagad jābūt vakcinētai. Uz kurieni tu iesi?” Kreituse par pedagogiem, kuri draud pamest darbu 110
17 stundas
LE
LETA
Ziņas
Gaidāmi mainīgi laikapstākļi. Iespējams pirmais sniegs? Sinoptiķu prognoze nākamajai nedēļai 1
15 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Stāsti
Haoss un panika Maskavā: cilvēki bēga no pilsētas, ielās sākās laupīšanas, dedzināšanas 11
17 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Ministrs aicina visus jau tagad iegādāties respiratorus. Vai turpmāk tie būs jālieto obligāti? 168
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Ziemassvētku zvaigzne – puansetija: kā to kopt pareizi, lai tā uzziedētu atkal? 1
1 diena
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
APTAUJA. Kā vērtējat valdības jaunos lēmumus Covid-19 saslimstības ierobežošanai? 43
18 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Mūs piespiež izvēlēties starp cilvēkiem, cilvēcību…” Uzņēmēja pieņem smagu lēmumu un slēdz kafejnīcu 118
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Pavļuts nāks spēlēt?” Veidemane neslēpj sašutumu par Valsts prezidenta kancelejas vēlmi iegādāties jaunu koncertflīģeli 135
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Lapsa: Mums stāsta, ka pie 80% vakcinācijas dzīvosim zaļi, bet paši Saeimā pie 96% baidās un uz darbu neiet 150
1 diena
LE
LETA
Ziņas
F-1 izziņo 2022.gada sezonas kalendāru ar 23 sacīkstēm
22:30
LA
LA.LV
Veselam
Berķe: “Vēža slimnieku kompensējamo zāļu gaidīšanas sarakstā ir medikamenti no 2013. gada, cenas pat latos norādītas!” 7
21:15
LE
LETA
Ziņas
Jauni kovida slimnieki atklāti Valmieras un Aizkraukles novados. Kur vēl? 3
20:44