Foto: EPA/Reuters/PAimages/Scanpix/LETA/LA.lv kolāža

Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 255

Krievijas diktatora Vladimira Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais augsta ranga ASV armijas ģenerālis, bijušais CIP direktors Deivids Petreuss.

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 38
Masveida represijas Krievijā. Paraugprāvas atgādina Staļina laikus
Lasīt citas ziņas

Ģenerālis, kurš ASV armijā nostrādājis gandrīz četras desmitgades, sacīja, ka Krievijas diktators “neapstāsies pie Ukrainas”. Viņš norāda, ka Putina uzvara Ukrainā, nozīmētu karu pret NATO.

Intervijā laikrakstam The Sun viņš sacīja, ka Ukrainas sabiedrotajiem ir jādara vairāk, lai palīdzētu tai uzvarētu karā ar Krieviju, jo Putins ir “ļoti skaidri pateicis”, ka vēlas Eiropā izvērst jaunu karu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bijušais CIP vadītājs arī brīdināja, ka pasaulei “ir jāieklausās” Putinā, jo viņš “mums saka to, kam viņš tic”.

“Karš Ukrainā varētu izplatīties visā reģionā, ja Putinam Ukrainā izdosies uzvarēt. Viņš neapstāsies pie Ukrainas. Moldova acīmredzot būs nākamā. Pēc tam tā varētu būt Lietuva vai kāda cita no Baltijas valstīm,” Petreuss norādīja.

Viņš piebilda, ka Ukrainai ir arī jācenšas panākt “lielākus tehnoloģiskus panākumus” cīņā pret Krievijas milzīgo armiju.

“Atcerieties, ka to, ko viņi izdarīja Melnajā jūrā, viņi neizdarīja ar saviem kuģiem vai jūrniekiem, bet gan ar saviem droniem. Jūras bezpilota lidaparāti, gaisa bezpilota lidaparāti un pretkuģu raķetes ļāva viņiem nogremdēt trešdaļu Melnās jūras flotes kuģu,” piebilda Petreuss.

Tomēr Petreuss ir pārliecināts, ka galvenais, lai uzvarētu karā, būs Ukrainas spēja ar Rietumu sabiedroto atbalstu ātri palielināt savu karaspēku un militāro jaudu.

Viņš norāda, ka Krievija var mobilizēt ievērojamus papildspēkus, ņemot vērā tās milzīgo iedzīvotāju skaitu.

“Realitāte ir sarežģīta, un tas ir vēl viens iemesls, kāpēc mums jādara viss iespējamais, lai palīdzētu Ukrainai visos iespējamos veidos,” viņš secināja.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.