Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Pixabay.com

Bijusi piemēroti saģērbta, tīrās zīdaiņu drēbītēs: Liepājā šodien glābējsilītē atstāta jaundzimusi meitenīte 1

Šorīt Liepājas Reģionālajā slimnīcā izveidotajā glābējsilītē atstāta jaundzimusi meitenīte, pastāstīja Liepājas Reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas
Desmit gadu laikā, kopš Liepājā ir izveidota glābējsilīte, šis ir trešais bērniņš, kas ievietots glābējsilītē.

Grase norādīja, ka patlaban meitenīte atrodas Jaundzimušo patoloģijas un intensīvās terapijas nodaļā. Pēc pirmās apskates mediķi mazuļa veselību raksturo kā apmierinošu, bērniņš ir mierīgs. Aptuveni 2,5 līdz trīs nedēļu vecs. Meitenīte bijusi piemēroti saģērbta, tīrās zīdaiņu drēbītēs.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Par notikušo mediķi ziņojuši Liepājas Bāriņtiesai, kam tagad jārisina jautājums par bērniņa ievietošanu audžuģimenē,” skaidroja Grase.

Kopš 2009.gada Latvijā izveidotas pavisam astoņas glābējsilītes – Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Madonā, Rēzeknē, Daugavpilī un Jelgavā. Kopā līdz šim izglābtas 49 bērnu dzīvības.

Glābējsilīte ir īpaša vieta, kur vecāki, dažādu apstākļu spiesti, var anonīmi atteikties no sava mazuļa. Projektu “Glābējsilīte” Latvijā īsteno sabiedrisko attiecību kompānija “Divi gani” sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu.

Ja glābējsilītē ievietotais bērns nav pasludināts kā pazudis un nav zināmi bērna vecāki, viņam tiek piešķirts atradeņa statuss. Personu, kura ievieto bērnu glābējsilītē, nemeklē, ja bērnam netiek konstatēti miesas bojājumi, ja kopā ar bērnu nav atstāti dokumenti, kas identificē bērna vecākus, un ja mazulis nav meklēšanā. Atradeņa statuss ļauj uzreiz uzsākt adopcijas procesu.

Bērna bioloģiskie vecāki sešu mēnešu laikā pēc mazuļa ievietošanas glābējsilītē var vērsties bāriņtiesā ar vēlmi atgūt mazuli. Bāriņtiesā izvērtēs, vai tas ir bērna interesēs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.