Foto: REUTERS/SCANPIX
Foto: REUTERS/SCANPIX
Bijušais Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons.

Boriss Džonsons pērk 400 gadus senu un vēsturisku lauku īpašumu Oksfordšīrā, kur savulaik šajā vietā karalis Stefans bija uzcēlis pili 18

Bijušais Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons gatavojas savam nekustamo īpašumu portfelim pievienot vēsturisku lauku īpašumu – 400 gadus veco savrupmāju Oksfordšīrā, par tās iegādi noslēdzot darījumu par 3,8 miljonus mārciņām (4,6 miljonus ASV dolāru), kas būtu jāpabeidz dažu tuvāko nedēļu laikā, liecina avoti, kuriem ir informācija par šo darījumu, vēstīja ārvalstu medijs “Mansion Global”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
Kokteilis
VIDEO. Latvieši pauž viedokļus par NBA čempiona Kristapa Porziņģa rīcību pēc iegūtā titula
Mājas
Sieru nevar uzglabāt ledusskapī šādā veidā – vērtīgs padoms mājsaimniecēm 6
Lasīt citas ziņas

Īpašums, kas pazīstams kā Braitvelas muiža, bija izlikts pārdošanai ar aģentūras “The Country House Department” starpniecību, kura lūdza interesentus izteikt savus iegādes piedāvājumus par summu ne mazāku kā 4 miljonu sterliņu mārciņām. Ar mājas pārdošanu saistītie nekustamā īpašuma aģenti gan no sīkākiem komentāriem ir atteikušies, ziņoja medijs.

Pats īpašums ir vēstures piesātināts objekts – savrupmāja ir datēta ar 1605. gadu, un tajā atrodas viesu māja un tenisa korts. Tiek uzskatīts, ka 1150.gados šajā vietā karalis Stefans uzcēla pili, kuras aizsardzību no ārpasaules nodrošināja ar ūdeni pildīts aizsarggrāvis, un arī mūsdienās šo īpašuma no trim debesu pusēm ieskauj tas pats vecais aizsarggrāvis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tolaik šī muiža bija augstākā ēka tuvākajā apkaimē, taču būvēt māju, kas būtu augstāka par vietējo baznīcu, toreiz netika uzskatīts par labu toni. Taču ģimene, kas cēla šo māju, šo sarežģīto situāciju atrisināja visai asprātīgā veidā, proti, vietējai Sv.Agatas baznīcai par saviem līdzekļiem piebūvējot arī sarkano ķieģeļu torni, kas sniedzas nedaudz augstāk par pašu mājas fasādi, tā iepriekš ziņoja “Mansion Global”.

Deviņu guļamistabu māja, kas raksturota kā “izcila ģimenes māja ar elastīgi izmantojamām dzīvojām telpām”, pēdējo reizi savus īpašniekus mainīja tālajā 1971. gadā, tā ir teikts mājas pārdošanas sludinājumā. “Mansion Global” gan nevarēja noteikt, kas tolaik pārdeva māju vai arī to, par kādu summu tās tagadējie pārdevēji to savulaik iegādājās.

Džonsons pēc tā dēvētā “Partygate” skandāla pagājušajā gadā atkāpās no premjerministra amata, taču joprojām ir parlamenta deputāts. Viņš nav atsaucies uz lūgumiem sniegt jebkādus komentārus par šo nekustamā īpašuma darījumu.

Visā šajā vēsturiskajā īpašumā valda tā laika gaisotnes valdzinājums, tostarp augstie griesti, lieli vērtņu logi un slēģi, koka paneļi, greznas karnīzes, atvērtā tipa kamīni un akmens grīdas. Īpaši jāatzīmē, ka muižā atrodams arī neoromantisma mākslinieka Džordža Vornera Allena darinātais sienas gleznojums.

Braitvelas muižu ieskauj 5 akru liels zemes gabals, īpašumā papildus ietilpst arī tenisa korts, viesu kotedža ar vienu guļamistabu, kas celta 1849. gadā, zirgu stallis un garāža divām automašīnām. Īpašumā atrodas arī ar akmens sētu apjozts dārzs, liels dīķis, dažādi veci koki, tostarp kastaņas, kuras savulaik tikušas izaudzētas no kastaņiem, kas nākuši no Vindzoras Karaliskā parka, kā arī augļu koki.

Reklāma
Reklāma

Savrupāja atrodas burvīgajā Braitvelas (Brightwell-cum-Sotwell) ciematā, kas ir 30 minūšu brauciena attālumā no Oksfordas pilsētas, kas savukārt ir slavena ar savu universitāti, kurā Džonsona kungs ieguva savu klasisko izglītību, un 90 minūšu attālumā uz rietumiem no Londonas centra, tādējādi nodrošinot politiķim iespēju ērti nokļūt līdz parlamenta ēkai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.