XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gājiens

VIDEO. FOTO. Mežaparka lielkoncertā svinīgi noslēgušies Skolēnu dziesmu un deju svētki 81

Rīdzinieki un pilsētas viesi no rīta sveica XIII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībniekus gājienā. Rīga šodien bija tautastērpos sapostu gavilējošu bērnu un jauniešu pilna. Stāties gājienam viņi sāka jau krietni pirms pulksten 9 no rīta, taču ejot gājienā pavadīja aptuveni 20 minūtes, raksta lsm.lv.

Reklāma
Reklāma
Okupanti zvēro: ukraiņi atraduši netradicionālu, taču efektīvu veidu, kā cīnīties pret Krievijas droniem
Gliemeži nāvīgi baidās no šī auga – ar to dārzam vajadzētu būt drošam 47
Vēl viens trieciens Īlonam Maskam: Tramps piešķir 10 miljardus viņa sliktākajam murgam
Lasīt citas ziņas

Bērnu un jauniešu enerģiju var tikai apbrīnot, jo viņi visu nedēļu piedalījušies koncertos un mēģinājumos. Vakar bija arī noslēguma koncerta ģenerālmēģinājums.

Plkst.9 Brīvības laukumā svētku dalībnieki devās gājienā divās paralēlēs plūsmās – abpus garām Brīvības piemineklim pa Brīvības ielu līdz Dailes teātrim.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gājiena galvgalī tūlīt aiz svētku rīkotājiem devās Madonas novada delegācija, atsaucoties uz notikumiem pirms gandrīz 160 gadiem, kad 1866.gada 2.jūnijā Lazdonas draudzē notika pirmie bērnu dziedāšanas svētki Latvijā.

Pēc tam gājienā abās plūsmās devās Rīgas valstspilsētas kolektīvi.

Aiz rīdziniekiem labās puses plūsmā gāja diasporas pārstāvji, Vidzemes pašvaldību delegācijas, bet kreisās puses plūsmā – Kurzemes, Latgales un Sēlijas, Zemgales pašvaldību delegācijas.

Gājiena noslēgumā visus sveica arī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, premjer Evika Siliņa (JV), kultūras ministre Agnese Lāce (P), Rīgas domes priekšsēdētājs Viesturs Kleinbergs (P), izglītības un zinātnes ministre Dace Melbārde (JV) un Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (ZZS).

Šovakar no plkst.17 līdz 21 Mežaparka lielajā estrādē notika noslēguma koncerts “Te-aust”.

Koncerta pamatu veidoja dažādu paaudžu komponisti, kuri saviem skaņdarbiem izvēlējušies gan ievērojamu dzejnieku rindas, gan latviešu tautasdziesmu virknējumus. Līdzās labi zināmiem skaņdarbiem programmā vietu atraduši dažādu mūzikas žanru un stilu jaundarbi.

Ainiņas no Skolēnu dziesmu un deju svētkiem 2025

Līdz ar koriem koncertā piedalījās deju kolektīvi, pūtēju orķestri un folkloras kopas, solisti un instrumentālā grupa.

Svētku koncertā piedalījās Goda virsdiriģenti Arvīds Platpers, Jānis Erenštreits un Jēkabs Ozoliņš un virsdiriģenti Kaspars Ādamsons, Aira Birziņa, Jurģis Cābulis, Līga Celma-Kursiete, Gints Ceplenieks, Eduards Grāvītis, Mārtiņš Klišāns, Māris Sirmais, Rudīte Tālberga, Jevgeņijs Ustinskovs, Romāns Vanags un Edgars Vītols.

Koncerta režisors ir Juris Jonelis.

Jau vēstīts, ka šajos svētkos piedalījās 38 114 dalībnieki, no kuriem 33 946 ir bērni. Visplašāk pārstāvēta tautas deju nozare ar 17 041 dejotāju, savukārt koros dzied 11 399 dalībnieki. Svētkos piedalījās arī mūsdienu deju dejotāji, pūtēju un simfonisko orķestru mūziķi, folkloras kopas, teātra un vizuālās mākslas pārstāvji, mazie mūzikas kolektīvi, koklētāji un akordeonisti, tostarp dalībnieki no diasporas.

Pārtrauktais deju lielkoncerts "Es atvēru Laimas dārzu"

XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sauklis bija “Nāc gavilēt!”, kas pirmo reizi izmantots 2005.gadā IX Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Savukārt svētku zīme veidota no posmiem jeb dzīpariem, simbolizējot katra dalībnieka spēku, talantus, darbus un personības. Zīmē izmantoti arī tautastērpu raksti.

Reklāma
Reklāma

Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas notiek reizi piecos gados.

Deju svētku lielkoncerta "Es atvēru Laimas dārzu" ģenerālmēģinājums
Brīvprātīgie pako svētku dalībnieku somiņas

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.