Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Ieva Leiniša

BTA: Par stiprā vēja nodarītajiem postījumiem pieteiktas apdrošināšanas atlīdzības vairāk nekā 215 000 eiro apmērā 0

Pēc spēcīgā vēja, kas 3.aprīlī vietām sasniedza vētras spēku, līdz šim pieteiktas jau 28 apdrošināšanas atlīdzības. Kopumā par martā un aprīlī notikušajām vētrām BTA ir saņēmusi 114 atlīdzību pieteikumus par kopējo summu virs 215 000 eiro, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) apkopotie dati.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Mājas
Vārītus rīsus nedrīkst uzglabāt ilgāk par vienu dienu! 10 bieži pieļautas kļūdas gatavojot, kas var izraisīt saindēšanos ar pārtiku
Lasīt citas ziņas

“Pagājušās nedēļas vētrā krītoši koki nopietni sabojājuši vairākas automašīnas – saņemti astoņi KASKO apdrošināšanas atlīdzību pieteikumi. Pārējie ir īpašuma apdrošināšanas atlīdzību pieteikumi par bojātiem un norautiem jumtiem, kā arī citiem postījumiem,” stāsta BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Lielākie atlīdzības pieteikumi par pēdējā laika vētrām – attiecīgi 50 000 eiro un 15 000 eiro – saņemti par īpašuma bojājumiem Neretas pusē un Ventspils novadā, kā arī 3000 eiro par vienu no KASKO apdrošināšanas gadījumiem. Ievērojamas summas, katra 1200 eiro apmērā, pieteiktas arī par pārējiem septiņiem KASKO apdrošināšanas atlīdzību gadījumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Salīdzinoši ar citu vētru nodarītajiem postījumiem šoreiz atlīdzību pieteikumu skaitliski ir mazāk, tomēr summas ir lielākas, kas nozīmē, ka nodarīti ievērojami bojājumi īpašumam,” skaidro K. Liepiņš.

Stiprā vēja dēļ, kas atsevišķos Latvijas rajonos 3. aprīlī sasniedza 23 metrus sekundē, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 51 izsaukumu. Nogāzti koki, cietusi kāda ēka Brīvības ielā, Rīgā, kādai ēkai nokritusi flīžu apdare, sasitot netālu esoša skatloga stiklus, savukārt tehnikumam Saulainē norauts jumta fragments, informē VUGD.

Saskaņā VUGD pārstāves Agritas Vītolas paziņojumu vislielākais izsaukumu skaits saņemts par kokiem un koku zariem, kas nogāzušies uz autoceļiem. Tāpat vējš norāva māju un dažādu celtņu jumta segumus.

BTA aicina apdrošināt īpašumus pret šādu negadījumu riskiem un vētru laikā izturēties piesardzīgi, automašīnas nenovietojot zem kokiem un laikus pārliecinoties, vai droši nostiprināti logi, jumti un citas ēku daļas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.