Vētras postījumi Latvijā

BTA vētras postījumu segšana izmaksās vairāk nekā 200 000 eiro 3

Pēdējās dienās Latviju piemeklējušās vētras pamatīgi papostījušas ēkas vairākos Latvijas reģionos un uzgāzušas dažādus priekšmetus automašīnām, apdrošināšanas AS “BTA Baltic Insurance Company” (BTA) klientiem kopumā nodarot zaudējumus vairāk nekā 200 000 eiro apmērā, liecina BTA apkopotie dati.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lasīt citas ziņas

Piektdien, sestdien un pirmdien vien apdrošinātajam tika iesniegti vairāk nekā 120 atlīdzības pieteikumi.

Nopietnākie postījumi bija jumta virskārtas noraušana Rīgas Centrāltirgus sakņu paviljonam un divām citām ēkām Rīgā – Raiņa bulvārī un Skolas ielā. Katrai no šīm ēkām būs nepieciešams remonts vismaz par 10 000 eiro.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jumts sabojāts vairākām viensētām visdažādākajos valsts nostūros – Jelgavas novadā, Jūrmalā, Ventspilī, Aizkraukles novadā, Ķekavā un citur, informē BTA pārstāvji. Vējš gan plēsis nost metāla plāksnes slīpajiem jumtiem, gan atlobījis ruberoīda kārtu horizontālajiem mājokļu jumtiem. Brāzmas arī izgāzušas žogu fragmentus, vēja aizsargus ap stadioniem un nesušas pa gaisu nepiestiprinātus batutus. Visbiežāk tie savu lidojumu beiguši kaimiņu pagalmā, apskādējot ēkas, automašīnas vai aplaužot kokus. Cietuši apgaismes stabi, ēkām izlauztas durvis un sabojāti žoga vārti.

BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš norāda, ka vētra ir viena no tām dabas stihijām, pret kuru postījumiem sagatavoties ir ārkārtīgi grūti, tomēr dažus priekšdarbus postījumu samazināšanai veikt var. Piemēram, rudenī savlaicīgi nojaukt batutus, nojumes un siltumnīcas.

Trešdaļa atlīdzības pieteikumu saistīta ar transportlīdzekļu bojājumiem, un daudzi gadījumi notikuši pie veikaliem. Automašīnām uzkrituši reklāmas stendi, iepirkšanās ratiņu novietņu karkasa fragmenti un nolauztie koku zari.

BTA informē, ka dabas stihija satraukumus sagādājusi šoferiem pat brauciena laikā. Kāda “Volvo” spēkrata vadītājs ziņoja, ka viņam koka zars uzkrita uz braucošas mašīnas motora pārsega, izsitot lukturus un iebuktējot virsbūvi. Tādejādi nodarīti zaudējumi 1300 eiro apmērā. Savukārt kādai “Audi” markas automašīnai brauciena laikā norauts jumta lūkas stikls.

Jau vēstīts, ka BTA auditētā peļņa 2020.gadā bija 12,603 miljoni eiro, kas ir par 18,3% vairāk nekā 2019.gadā. Bruto apdrošināšanas prēmijās BTA 2020.gadā parakstīja kopumā 208,5 miljonus eiro, kas ir par 7,2% mazāk nekā 2019.gadā, bet bruto atlīdzībās kompānija izmaksāja 127,8 miljonus eiro, kas ir kritums par 8%.

BTA peļņa 2021.gada pirmajā pusgadā bija 4,035 miljoni eiro, kas ir par 47,4% mazāk nekā 2020.gada attiecīgajā laika periodā, liecina kompānijas publiskotā informācija. Bruto apdrošināšanas prēmijās BTA 2021.gada pirmajos sešos mēnešos parakstījusi kopumā 109,394 miljonus eiro, kas ir par 2,5% vairāk nekā 2020.gada attiecīgajā periodā, bet bruto atlīdzībās kompānija izmaksājusi 62,861 miljonu eiro, kas ir pieaugums par 4,5%.

Reklāma
Reklāma

Trijās Baltijas valstīs strādājošās BTA vienīgā īpašniece ir “Vienna Insurance Group”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.