Carnikavas traģēdijas aculieciniece: “Visus trīs izglābt, iespējams, vairs nevarēja, bet vai kādu varēja? Es teiktu, ka jā!” 63

LA.LV jau rakstīja, ka Carnikavas pludmalē sestdien atpūtnieku netrūka. Jūra bangoja un vēlāk izrādījās – piekrastē plosās straumes, kas bīstamas jebkuram peldētājam. Rīgas jūras līča pludmalē atpūtās arī draugi Oskars Zālītis un Armands Ošiņš kopā ar ģimenēm. Diemžēl notika nelaime un abi draugi, kā arī sieviete, kas centās viņus glābt, gāja bojā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 16
itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Lasīt citas ziņas

Sociālajā tīklā “Facebook” Carnikavas traģēdijas aculieciniece Evita Vartūna tikai šodien – piecas dienas pēc traģēdijas – atklāj, kā patiesībā sestdien jūrā tika zaudētas trīs cilvēku dzīvības. Sieviete uzsver – ja operatīvie dienesti būtu ieradušies laikus, slīkstošos cilvēkus varēja glābt!

“Visus trīs izglābt ļoti iespējams vairs nevarēja, bet vai kādu varēja? Es teiktu, ka jā!

CITI ŠOBRĪD LASA

Plkst. 17:15 ejot prom no pludmales, kāda sieviete skrēja garām un lūdza ikviena palīdzību, jo jūrā nu jau slīkst 4 personas. (3 vīrieši un 1 sieviete).

Plkst. 17:20 es ar kādu blakus stāvošo vīrieti vienojos par došanos jūrā un glābt kādu, ja tas vēl ir iespējams, jo, lai arī apkārtējie minēja, ka laivai drīz ir jābūt, to tomēr nekur neredzot sapratām, ka tāda, iespējams, nebūs.

Mēs nebijām neapdomīgi, ejot glābt vienojāmies, ka esam viens otra tuvumā un, ja kas, atceļam glābšanu un peldam kopā atpakaļ!

Peldot tuvāk, kāds no vīriešiem (cits glābējs) bļāva, ka jāmeklē sieviete, sievietei ir vistrakāk. Vīrietis, ar kuru kopā devos jūrā, piepeldēja pie šī glābēja un tālāk jau kopā uz piepūšamā matrača devās krasta virzienā, pieskatot gan mani, gan meklējot sievieti.

Bet es, meklējot sievieti, sapratu ka nekur tuvumā nav un devos pie vēl virs ūdens redzamā vīrieša. Tuvojoties vīrietim, izbļāvu jautājumu vai ir iereibis (jo krastā minēja, ka dažas personas ir lietojušas alkoholiskos dzērienus un bija jāsaprot vīrieša attieksme), bet vīrietis atbildēja angliski: “I can’t anymore.” Tālāk jau darīju visu iespējamo, lai nogādātu viņu krastā.

Ejot ārā no ūdens, skrēja pretī draudzene un sauca, ka man aiz muguras, netālu no manis, blakus peldēja sievietes ķermenis. Skrējām pie sievietes, pie kuras jau pirmais steidzās kāds cits un kopā izcēlām krastā, uzsākām sniegt pirmo palīdzību.

Pieļauju, ka tas viss aizņēma ap 10-15 minūtēm ūdenī. APMĒRAM! Neatliekamā medicīniskā palīdzība joprojām nebija! Krastā apmēram pēc 5 minūtēm redzējām, ka tālāk ir izcelts vēl viens cilvēks, pie kura ir jau “ātrie”. Pie mums joprojām nebija. Draudzene nāk klāt un saka, ka nav normāli, ies pie viņiem un jautās kur ir vēl kādi “ātrie”! Atskrēja atpakaļ un teica, ka nāk, tāpat viņa minēja, ka pie vīrieša esot pavadītas 20 minūtes, kas nozīmēja, ka mūsu ozceltajai sievietei jau netika sniegta palīdzība apmēram 30-40 minūtes.

Reklāma
Reklāma

“Ātrie” ieradās (kopumā vēl pēc 5-7 minūtēm) un uzsāka sniegt palīdzību. Paralēli no augšas mums cilvēki turpināja ziņot par pēdējo jūrā palikušo vīrieti kuru viņi redz, bet no lejas mums bija grūti saskatīt, līdz kāds vīrietis devās dziļāk un tad pievienojās citi un vīrieti izcēla no jūras. Tikai tagad!!!

Kopējais laiks kas tika pavadīts bez palīdzības bija nenormāli ilgs, ikviens kurš bija pelnījis palīdzību, to nesaņēma vai saņēma novēloti.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.