Carnikavā jūrā vienlaikus noslīkuši 3 cilvēki: “Viens no viņiem bija saderinājies, krastā bija arī viņa bērns…” 0

Autore: Inese Supe

Carnikavas pludmalē sestdien atpūtnieku netrūka. Jūra bangoja un vēlāk izrādījās – piekrastē plosās straumes, kas bīstamas jebkuram peldētājam. Rīgas jūras līča pludmalē atpūtās arī draugi Oskars Zālītis un Armands Ošiņš kopā ar ģimenēm.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai tiešām tikai sakritība? Cilvēku uzmanības centrā nonācis kārtējais “Simpsonu” pareģojums 13
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 29
“Man par to, ka es daru savu darbu, neviens “tējas” naudu nemaksā!” Izvēršas asa diskusija par dzeramnaudas atstāšanu restorānos 79
Lasīt citas ziņas

Ap plkst. 17:25 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā atskanēja trauksmes zvans, ka jūrā peldēties devušies četri cilvēki un viņi saviem spēkiem vairs netiek krastā.

Divi no šiem cilvēkiem bija jaunie vīrieši, kuru bezpalīdzībā, cīnoties ar ūdens stihiju, krastā noraudzījušās gan dzīves biedres, gan bērns. Neoficiāla informācija liecina, abiem puišiem centusies palīdzēt kāda sieviete vārdā Jūlija, tomēr arī viņa noslīkusi savas ģimenes acu priekšā.

CITI ŠOBRĪD LASA
“Tas ir kaut kāds kosmoss, jo es pasaku godīgi – ir tāds info, ka čaļi nebija pat ne grama iedzēruši. Viņi bija skaidrā. Tiešām nezinu, kas tā ir par mistisko straumi, “ portālam LA.LV stāsta Bauskas novada Jaunatnes lietu speciālists Gints Jankovskis.

Carnikavas pludmalē pavisam īsā laika sprīdī tika zaudētas trīs dzīvības. Mirstīgās atliekas no ūdens atpūtnieki izvilkuši saviem spēkiem, mediķi konstatējuši cilvēku nāvi.

“Diemžēl tā straume un tie viļņi bija tādi lieli. Viņi peldēt tiešām mācēja un bija tādi sportiski,“ portālam LA.LV stāsta bojā gājušo draugs Leonards. “Viens no puišiem bija dzimis 1994., otrs 1996. gadā. Tā ir sāpīgākā lieta, ka bija klāt arī ģimene. Viens no viņiem bija saderinājies un viņam bija bērns… Un pats skumjākais, ka ātrā palīdzība nevarēja līdz viņiem aizbraukt, jo Ādažu novada dome bija pielikusi šķērsli priekšā, ja internetā nemelo. Tas esot darīts tamdēļ, lai mašīnas tur nebrauc iekšā, cilvēki neievērojot ceļa zīmes. “

Viens no bojā gājušajiem Oskars Zālītis bijis Hokeja federācijas tiesnesis. Piedalījies Entuziastu hokeja līgas spēlēs, strādājis Daugavas ledus hallē. Amatieru Hokeja komandā “HK Patrioti“ tiesnesi Oskaru Zālīti atminas, kā humora un pozitīvisma pārpilnu cilvēku.

“Es zinu, ka viņš arī ziemā peldēja, viņš bija ronis”, atceras hokeja komandas ģenerālmenedžeris Ēriks Liflands. “Es nevaru pateikt, cik viņš labs bija kā peldētājs, profesionāli viņš noteikti ar to nenodarbojās, bet es tomēr uzskatu, ka peldēt viņš prata ļoti labi. Viņš bija fantastisks cilvēks. Vienkārši fantastisks cilvēks. Jautrs, ļoti atvērts, ļoti izpalīdzīgs. Nekad neko neatteica. Diemžēl tas ir pierādījies, ka Dievs paņem tos labākos cilvēkus.“

Pēc portāla LA.LV esošās informācijas, sieviete, kura, iespējams, varonīgi steidzās glābt slīkstošos vīriešus, strādāja uzņēmumā “Food Union”. Vēl pirms pāris dienām viņa sociālajos tīklos dalījusies ar video, kā Rīgas piena kombinātā top saldējums. Skaudri, bet fakts, pērnā gada 31.decembrī Jūlija sociālajos tīklos angļu valodā norādījusi, ka 2023.gads viņas dzīvē būs vissveiksmīgākais un ieraksta fonā redzama jūra…

“Food Union komanda ir satriekta par notikušo un kopā ar ģimeni un tuvākajiem sēro par mūsu kolēģes Jūlijas pēkšņo aiziešanu. Jūlija mūsu sirdīs vienmēr paliks kā profesionāli augsti vērtēta, sirsnīga un atvērta komandas sastāvdaļa. Uzņēmums un arī Jūlijas kolēģi plāno atbalstīt viņas ģimeni šajā grūtajā laikā,” saka Irēna Holodnaja, “Food Union” vadītāja Latvijā.

Šogad no ūdenstilpēm VUGD izcēlis jau 70 bojāgājušos, 26 no tiem peldsezonā, kas sākās 15.maijā. VUGD aicina, atpūšoties pie ūdens un dodoties peldēties, neaizmirst par drošību! Nerīkoties pārdroši, nelekt ūdenī nepārbaudītās vietās un necensties pierādīt savas spējas aizpeldēt tālāk par citiem!

Portāls LA.LV izsaka līdzjūtību bojā gājušo ģimenēm, tuviniekiem un draugiem.

SAISTĪTIE RAKSTI