Elīza Cauce startā Pasaules kausa posmā Siguldā.

Cauce sīvā cīņā Pasaules kausa posmā Siguldā izcīna bronzu 0

Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Cauce sestdien Pasaules kausa (PK) sestajā posmā Siguldā sīvā cīņā izcīnīja bronzas godalgu, kamēr Ulla Zirne palika devītā, Kendija Aparjode 11., bet Elīna Ieva Vītola 12.vietā.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

Cauce pirmajā braucienā sasniedza trešo ātrāko laiku un līderei Sammerai Britčerei zaudēja vien 0,089 sekundes. Otrajā braucienā viņa sasniedza ceturto ātrāko laiku, bet ar to bija gana, lai summā par 0,006 sekundēm apsteigtu krievieti Viktoriju Demčenko.

Latvijas kamaniņu braucējai sestdien ļoti paveicās, jo, otrajā braucienā kā pēdējā trasē devās līdere Britčere, bet viņa trases vidusdaļā pieļāva rupju kļūdu, kā rezultātā finišēja vien ar 25.laiku un noslīdēja uz 18.pozīciju divu braucienu summā.

Latvijas sportistei šī ir pirmā godalga šosezon. Uz goda pjedestāla Pasaules kausa posmos šogad nevienai no latvietēm vēl nebija izdevies uzkāpt.

Uzvaru sacensībās svinēja vāciete Jūlija Taubica, kura divu braucienu summā par 0,115 sekundēm apsteidza Tatjanu Ivanonu no Krievijas. Taubica pēc pirmā brauciena bija vien septītā, bet Ivanova astotā, taču otrajā braucienā abas krietni uzlaboja savu sniegumu. Cauce uzvarētājai zaudēja 0,150 sekundes, bet no Ivanovas viņu šķīra 0,035 sekundes.

Neveiksmi pirmajā virāžā pēc starta piedzīvoja Ulla Zirne, kā rezultātā pirmajā braucienā neizdevās pakāpties augstāk par 15.vietu. Otrajā braucienā viņa krietni uzlaboja sniegumu un finišēja ar astoto ātrāko laiku, summā ierindojoties devītajā pozīcijā. Viņa līderei zaudēja 0,353 sekundes.

Tikmēr Kendija Aparjode pirmajā braucienā līderei Britčerei zaudēja 0,162 sekundes, ieņemdama desmito pozīciju, bet otrajā piegājienā viņai neizdevās uzlabot savu sniegumu – 13.pozīcija. Divu braucienu summā Aparjode izcīnīja 11.vietu, par 0,413 sekundēm piekāpjoties Vācijas sportistei.

Pirmajā braucienā pārsteidza Elīna Ieva Vītola, kura ieņēma augsto piekto vietu. Diemžēl otrajā braucienā viņa kļūdījās un uzrādīja vien 17.labāko rezultātu, summā paliekot 12.vietā, no Taubicas atpaliekot par 0,421 sekundi.

Sacensībās startēja 28 kamaniņu braucējas. Aparjodei un Caucei bija garantētas vietas pamatsacensībās, bet pārējās divas latvietes dalību sestdienas mačos nodrošināja caur Nāciju kausu, kurā Zirne svinēja uzvaru un Vītola bija septītā.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar 667 punktie ir Tatjana Ivanova, kamēr otrā ar 650 punktie ir Jūlija Taubica, kura šosezon uzvarējuši četrās sacensībās. Trešo vietu ar 452 punktiem ieņem Viktorija Demčenko no Krievijas.

No mūsu meitenēm visaugstāk ir Kendija Aparjode, kura ar 275 punktiem atrodas desmitajā vietā. Elīza Cauce ar 253 punktiem ir 13.pozīcijā, Ulla Zirne ar 201 punktu ir 16., bet Elīna Ieva Vītola ar 73 punktiem ieņem 28.vietu.

Šosezon nevienai no latvietēm nav stabilu rezultātu, līdz šim augstāko vietu sasniedzot Aparjodei, kura pirms divām nedēļām Altenbergā bija piektā. Arī pērn Siguldā no pašmāju kamaniņu braucējām labāko rezultātu sasniedza Aparjode, kura bija piektā, Cauce ieņēma septīto pozīciju, bet Zirne bija desmitā.

Sestdien notiks arī divnieku sacensības, kur startēs Juris un Andris Šici, Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs un Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš.