Topinambūru ziedi.
Topinambūru ziedi.
Foto: LETA/Zane Bitere

Ceturtdien Kurzemē gaidāms vissiltākais laiks 0

Pievieno LA.LV

Ceturtdienas rītā migla ir galvenokārt Vidzemē un Kurzemē, redzamība vietām mazāka par 200 metriem, liecina meteoroloģiskā informācija.

Kokteilis
Vēlies sev slinku vīru? Astroloģija zina, kuras zodiaka zīmes būs visspēcīgākās šajā jomā 9
RAKSTA REDAKTORS
“Viņu parāva straume zem ūdens!” Gaujā pazudušā puiša mamma pastāsta, ka glābēji jau beiguši darbu, tagad dēla meklēšana uz pašu pleciem
“Rīgas piena kombināt, ceru, ka sarkasmu uztvērāt!” Sieviete nopērk saldējumu un ir neizpratnē par iepakojumu
Lasīt citas ziņas

Teju visā valstī apmākušās debesis, vietām smidzina lietus. Bezvējš. Gaisa temperatūra +5..+11 grādu, Rīgā saglabājas siltāks laiks – gaisa temperatūra galvaspilsētā +11..+13 grādu.

Maksimālā gaisa temperatūra trešdien bija no +13..+14 grādiem Latvijas ziemeļos līdz +15..+18 grādiem valsts vidienē un dienvidos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 10.oktobrī bija +25..+29 grādi daudzviet Eiropas rietumu, centrālajā un dienvidu daļā; Kiprā +31 grāds. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz ceturtdienu -9 grādi Skandināvijas ziemeļos.

Ceturtdien daudzviet Latvijā – ar lielāko varbūtību Kurzemē – laiks skaidrosies un spoži spīdēs saule, prognozē sinoptiķi.

Līdz ar to pēcpusdienā Kurzemē gaidāms siltākais gaiss, termometra stabiņš vietām var pietuvoties +20 grādu robežai. Citviet valstī gaisa temperatūra pakāpsies līdz +13..+18 grādiem.

Pūtīs lēns dienvidaustrumu vējš.

Rīgā nav gaidāmi nokrišņi, gaiss iesils līdz +16 grādiem.

Laikapstākļus nosaka anticiklona centrālā daļa. Atmosfēras spiediens 772-774 dzīvsudraba staba milimetri jūras līmenī, un tas ir augstākais gaisa spiediens Latvijā kopš šā gada 1.marta.

Ūdens līmenis Latvijas upēs jau astoto mēnesi pēc kārtas ir zemāks par normu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Šogad janvārī un februārī ūdens apjoms upēs bija krietni lielāks nekā ierasts, bet kopš marta tas ir zem ilggadējā vidējā rādītāja. Lielāko upju ūdenīgums vasaras mēnešos noslīdēja līdz 23-44% no normas.

Ūdens līmenis upēs patlaban ir no dažiem centimetriem līdz vairāk nekā pusmetram zemāks par iepriekšējo gadu vidējo.

Salīdzinot ar situāciju pirms gada, kad vietām turpinājās plūdi, ūdens līmenis dažās Kurzemes upēs un Aiviekstē ir vairākus metrus zemāks.

Ūdens temperatūra upēs, ezeros un jūrā +9..+13 grādi jeb par grādu augstāka nekā pērn šajā laikā.

Tā kā tuvākajā nedēļā nav gaidāmi ievērojami nokrišņi, ūdens līmenis nemainīsies vai nedaudz pazemināsies.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.