CSDD valdes priekšsēdētājs: Gandrīz vai bail teikt, bet uz šo brīdi mums ir vismazāk bojāgājušo, kādi jelkad Latvijā bijuši 58

“Gandrīz vai bail teikt, bet šajā gadā, šobrīd – uz šo brīdi mums ir vismazāk bojāgājušo, kādi jelkad Latvijā uz šo datumu ir bijuši,” īsi pirms Līgo vakara un Jāņu dienas TV24 raidījumā “Preses klubs” sacīja Aivars Aksenoks, CSDD valdes priekšsēdētājs.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

Bijušais tieslietu ministrs (2002-2004) un Rīgas mērs (2005-2007), tagadējais CSDD valdes priekšsēdētājs informēja: “Eiropas Savienībā paši sliktākie ne vienu brīdi neesam bijuši, bet kaut kur starp otro un piekto vietu, no tā sliktākā beigu gala [esam].”

Kā pozitīvo aspektu viņš min jau ievadā vēstīto, ka uz doto brīdi šajā gadā ir vismazāk bojāgājušo. “Tā kā mēs šobrīd ejam tādā pozitīvā virzienā. Ja mēs arī salīdzinām, piemēram, ar 2004. gadu, tātad 20 gadu nogrieznis, kad mums bija krietni vairāk par 500 bojāgājušajiem gadā, tad pagājušajā gadā arī bija salīdzinoši diezgan daudz – 142 bojāgājušie.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja mēs rēķinām uz miljons iedzīvotājiem, tad tur gan mēs Eiropā esam pašā sliktākajā galā. Šī statistika ir diezgan, diezgan nežēlīga.”

Taču, kā norāda Aksenoks, Latvijā ieviesti daudzi pasākumi, kas nes pozitīvu rezultātu.

“Mēs esam ieviesuši pārkāpumu uzskaites punktu sistēmu, mēs esam ieviesuši radaru kontroli, papildu citu aprīkojumu policijai. Mēs esam pilnveidojuši sodu politiku, mēs organizējam kampaņas.”

Jaunākā kampaņa ir kopā ar leģendāro grupu “Apvedceļš”, kas tagad dēvējama par “Drošais ceļš”.

Grupa šīs vasaras koncertprogrammu veltīs ambiciozai misijai – vērst sabiedrības uzmanību uz vieglprātīgu attieksmi pret satiksmes drošību. Ar pirmo singlu “Pālis pie stūres nav brālis” grupa kopā ar VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) piesaka kampaņu, aicinot cilvēkus nesēsties pie stūres alkohola reibumā un īpašu uzmanību pievēršot lielajam ceļu satiksmes negadījumu skaitam uz vietējas nozīmes un lauku ceļiem.

Grupa "Apvedceļš" maina nosaukumu uz "Drošais ceļš"
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.