“Lācis arī māk braukt ar motociklu. Kādu viņam vadītāja kategoriju piešķirt?” diskutē par iespēju ieviest skrejriteņu lietotājiem īpašu apmācību 23

TV24 raidījumā “Cilvēks. Ceļš. Drošība” tiek aktualizēts jautājums par drošu mikromobilitātes rīku izmantošanu. Vai iespējamais risinājums drošai šo transporta līdzekļu izmantošanai varētu būt īpaša apmācība skrejriteņu lietotājiem?

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Lasīt citas ziņas

“Vai tas ir vajadzīgs? CSDD ar jauniešiem skolās strādā,” savu viedokli pauž Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Statistikas datu apstrādes vadītājs Juris Kreicbergs.

Viņš iesaka tiem, kas sāk izmantot skrejriteņus, apzināties, ka statistika ir bīstama. Visā Eiropā šo transporta līdzekļu avāriju gadījumus salīdzina ar mopēda iekļūšanu ceļu satiksmes negadījumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Negadījumi ir daudz smagi un arī sadursmes ar gājējiem ir smagākas,” skaidro CSDD pārstāvis. Viņš stāsta, ka pētījumā tika mērīts skrejriteņa bremzēšanas ceļš. Augstā smaguma centra dēļ tiem bremzēšanas ceļu no fizikas viedokļa nevar izveidot tādu pašu kā velosipēdam.

“Visiem atrast vietu satiksmē… Mans piemērs parasti ir tāds: lācis arī māk braukt ar motociklu. Paskatāmies cirkā. Kādu viņam vadītāja kategoriju piešķirt?” vaicā CSDD pārstāvis Juris Kreicbergs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.