Krāpnieki piedāvā iegūt viltotu autovadītāja apliecību vien 10 dienu laikā – nav pat svarīgi, vai tai pieteiksieties ar savu īsto vārdu. Cik tas maksā? 31

Krāpnieku iztēlei nav robežu. Pirms pāris dienām sociālajos tīklos izveidods profils ar segvārdu CSDD vadība. No tā tiek izsūtīti piedāvājumu izgatavot autovadītāja apliecību vien 10 dienu laikā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
TESTS. Ja tev šodien būtu jākārto eksāmeni, ar kādu atzīmi tu pabeigtu 9.klasi un iegūtu pamatizglītību?
TV24
Uzņēmējs Bergs: “Tā bilde ir ļoti sērīga… Valsts strādā pēc tāda pieņēmuma, it kā vidējais latvietis dzīvotu 500 gadus”
Lasīt citas ziņas

Nelielam eksperimentam, saņemot šādu vēstuli, ļāvies Jānis Riņķis. Uzdodot jautājumu par izmaksām, viņš saņēmis ziņu, ka apliecība ir derīga visā Eiropā. Visticamāk, iespējams izvēlēties, kāda kategorija nepieciešama. Par B kategorijs autovadītāja apliecību jāmaksā 650 eiro. Viss tiekot oficiāli reģistrēts CSDD datu bāzē.

Turpinot šo “spēli”, Jānis arī pajautājis, kas nepieciešams no viņa – personas dati, dokumenta kopija un sākumā 300 eiro avanss. Pārējā daļa būšot jāsamaksā beigās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uz to Jānis reaģējis asprātīgi: “Piedodiet, bet pases kopiju es jums nevaru dot, jo ir daudz brīdinājumu par krāpniekiem internetā. Ja vajag, varu uzrakstīt vārdu, uzvārdu un citus vajadzīgos datus tāpat. Šis starp citu nav mans īstais vārds Facebookā esmu ar pseidonīmu. Vai tā nav problēma?”

Izrādās, ka arī tā neesot problēma. Pietikšot, ja tikšot atsūtīts vārds, uzvārds, dzimšanas datums un vieta, adrese, vadītāja apliecības klase, dzimums, fotogrāfija un paraksts.

Arī te Jānis savā eksperimentā nav apstājies. Viņš uzdevies par Ansi Kaupēnu, iesniedzis izdomātu informāciju, uz papīra lapas pat parakstījies kā Ansis un nosūtījis foto krāpniekiem.

Ar to arī pietiekot, tikšot gaidīta summas apmaksa un viss notikšot. Te gan Jāņa eksperiments saprotamu iemeslu dēļ beidzies.

LA.LV brīdina, ka CSDD un neviena cita iestāde šādi nerīkojas, tie ir krāpnieki! Visticamāk, nekāda apliecība beigās netiek saņemta, būsiet tikai veltīgi iztērējuši savus līdzekļus. Esiet uzmanīgi! Pārbaudiet divreiz, pirms parakstāties uz jebkādiem darījumiem internetā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.