Jānis Daiders un Tanels Keivs – 2019. gada Igaunijas čempioni motokrosā ekipāžu klasē

Daiders kļūst par Igaunijas čempionu 0

Jānis Daiders kopā ar igauni Tanelu Keivu kļuvuši par Igaunijas čempioniem motokrosā ekipāžu klasē.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā

Uz pēdējo posmu Langes motocentrā netālu no Tartu Daidera ekipāža ieradās ar 11 punktu pārsvaru pār Markusu Normaku un Karlu Albertu Kasesalu. Lai gan konkurenti uzvarēja abos braucienos, Daiders izpildīja minimālo uzdevumu un abos braucienos finišēja pirmajā trijniekā – trešā un otrā vieta ļāva kāpt uz pjedestāla otrā pakāpiena posma kopvērtējumā.

Sezonas sešu posmu summā Daidera ekipāža sakrāja 215 punktus, Normakam/Kasesalu – 212, Gertam Gordejevam un Keitam Kivastem – 190. Ceturtie abos braucienos, sezonas noslēdzošajā posmā un kopvērtējumā palika Latvijas ekipāža Jānis un Pēteris Jegorovi.

MX125 klasē dubultuzvaru izcīnīja Mairis Pumpurs, sezonas kopvērtējumā viņam trešā vieta.

85 kub.cm klasē Kārlis Alberts Reišulis Langes trasē uzvarēja abos braucienos un kopvērtējumā tikai par pieciem punktiem atpalika no čempiona Mika Martina Lēmusa. Sezonas iznākumu izšķīra apstāklis, ka Reišulis nepiedalījās pirmajā posmā.
Posma trešajā un ceturtajā vietā latvieši Jānis Kubuliņš un Kirils Maslovs, sezonas kopvērtējumā abi ir mainītās pozīcijās.

Lietuvas čempionāta posmā Aleksandrijas trasē MX1 klasē trešo vietu izcīnīja Kristers Drevinskis, MX2 klasē trijniekā Niks Niklāvs Sūna, Ralfs Edgars Ozoliņš un Toms Babris, MX125 klasē pirmais Kristers Krists Sūna, kvadru klasē uzvara Matīsam Palevicam, veterāniem pirmais Jānis Vinters.

Svētdien Cēsīs notiks Latvijas čempionāta pēdējais izšķirošais posms un Baltijas čempionāta otrais no trīs paredzētajiem posmiem.