Foto: Pixabay.com

Darbojās pēc smalki izstrādātas shēmas: notver kafijas preču zīmes viltotāju grupējumu 0

Valsts policija (VP) kriminālvajāšanai nodevusi lietu par kafijas preču zīmes viltošanu un nelikumīgu izmantošanu, portālu LA.LV informēja VP pārstāve Elīna Priedīte.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
TV24
“Notiek cepšanās visaugstākajā temperatūrā.” Slaidiņš par to, ka Kremlis kritis histērijā un draud ar triecieniem
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Lasīt citas ziņas

Šī gada februārī VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas pabeidza izmeklēšanu lietā par sabiedrībā zināma kafijas produktu preču zīmju nelikumīgu izmantošanu, zīmes viltošanu, viltotas zīmes apzinātu izmantošanu un izplatīšanu lielā apmērā.

Noziedzīgā nodarījuma rezultātā tiesību īpašniekam tika nodarīts materiālais kaitējums vairāk nekā 500 000 eiro apmērā.
CITI ŠOBRĪD LASA

Likumsargi, veicot izmeklēšanu, konstatēja, ka noziedzīgajam nodarījumam bija starptautisks raksturs – saražoto produkciju bija plānots eksportēt uz Lielbritāniju un citām Eiropas Savienības valstīm. Latvijā kafijas tirdzniecība nebija paredzēta

Izmeklēšanas laikā policisti veica vairākas kratīšanas Rīgas reģionā un izņēma vairākus datu nesējus, kafijas iepakojumus, bundžas, zīmola uzlīmes, paliktņus un cita veida produkciju, kas bija paredzēta kafijas fasēšanai un reklamēšanai.

Tāpat tika konstatēts liels daudzums dokumentācijas par kafijas produkcijas realizāciju ilgākā laika periodā.

Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturēti divi Latvijas pilsoņi.

Vēlāk izmeklēšanas laikā likumsargi noskaidroja, ka noziegums tika veikts organizētā grupā un tajā iesaistīta vēl viena persona.

VP amatpersonas pārtrauca minēto noziedzīgo nodarījumu sagatavošanas brīdī, kad aizturētās personas vienojās ar pircēju par jaunas kafijas partijas pārdošanas darījuma nosacījumiem.

Sākotnēji vienam no organizētās grupas dalībniekiem tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, bet pārējiem – drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Pierādījumi par minēto personu saistību ar inkriminētajām noziedzīgajām darbībām tika nostiprināti, un šī gada februārī krimināllieta tika nodota Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Minētās personas par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

VP aicina iedzīvotājus ziņot par interneta vietnēm un profiliem, ar kuru starpniecību, iespējams, tiek piedāvātas viltotas preces, uz e-pastu [email protected] vai mobilajā aplikācijā “Mana drošība”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.