Latvijā
Sabiedrība

Deputāti uzklausīs NEPLP skaidrojumu par konkursu uz LTV valdes locekļu amatiem0


Arhīva foto. Zaķusala.
Arhīva foto. Zaķusala.
Foto: LETA/Lita Krone

Saeimas Mediju politikas apakškomisija iecerējusi nākamnedēļ tikties ar Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pārstāvjiem, lūdzot skaidrojumu par izsludinātā konkursa uz Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļu amatiem kārtību, aģentūrai LETA pastāstīja apakškomisijas vadītāja Vita Tērauda (AP).

Tērauda pastāstīja, ka apakškomisijas sēdē tiks izskatītas Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta vadlīnijas par šādu konkursu organizēšanu, sekojoši vaicājot NEPLP skaidrojumu par janvārī izsludināto amatu konkursu.

“Izvērsīsim diskusiju ar NEPLP par to, kas atbilst vai neatbilst vadlīnijām,” teica Tērauda.

Viņa atzina, ka deputāti nevar tieši ietekmēt NEPLP darbu, tostarp liekot pārtraukt izsludināto konkursu, taču vienlaikus politiķe atzina, ka NEPLP atbild par uzticību sabiedriskajiem medijiem, tāpēc viņu skaidrojums situācijā, kad kādam ir radušies iebildumi, ir jāuzklausa.

Tērauda gan atzina, ka, iepazīstoties ar konkursa nolikumu, viņa redzot, ka līdzīgi kā situācijā ar LTV valdes locekļu atcelšanu arī konkursa uz vakantajiem amatiem komisijā ir tikai NEPLP amatpersonas. Tēraudas ieskatā būtu nepieciešams konkursam piesaistīt neatkarīgus personālatlases ekspertus.

“Tas, ka ir šāds komisijas sastāvs, raisa jautājumus, tāpēc gribam diskutēt. Cilvēktiesību komisija savā iepriekšējā tikšanās reizē lūdza iepazīstināt ar konkursa nolikumu, bet toreiz tas vēl nebija apstiprināts,” sacīja deputāte.

Apakškomisijas sēde paredzēta otrdien, 29.janvārī, plkst.9.30.

Uz to uzaicināti NEPLP, Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta, Kultūras ministrijas, Pārresoru koordinācijas centra un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Kā ziņots, Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) pieprasa NEPLP pārtraukt LTV valdes locekļu atlases procedūru un izsludināt jaunu konkursu uz vakantajiem amatiem LTV valdē, ievērojot gan Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma prasības, gan labas korporatīvās pārvaldības prakses standartus.

LŽA arī aicina atbildīgās Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju un Mediju politikas apakškomisiju izvērtēt NEPLP līdzšinējo darbību, izvēloties LTV un Latvijas Radio valdes locekļus.

Pretēji Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma prasībām un labas korporatīvās pārvaldības praksei LTV valdes locekļu nomināciju plāno veikt paši NEPLP locekļi, nominācijas komisijā neiekļaujot nedz neatkarīgus personālsatlases speciālistus, nedz pārstāvjus no Pārresoru koordinācijas centra (PKC), nedz nozares ekspertus un novērotājus ar padomdevēja tiesībām, norāda LŽA, piebilstot, ka saskaņā ar 10.janvārī izsludinātā konkursa nolikumu NEPLP locekļi gan atlasīs, gan apstiprinās jaunos LTV valdes locekļus.

LETA jau ziņoja, ka pagājušā gada 28.decembrī NEPLP kā valsts kapitāla daļu turētāja vienbalsīgi pieņēmusi lēmumu izteikt neuzticību LTV valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim Sergejam Ņesterovam.

NEPLP pārstāvji norādīja, ka LTV 2017. un 2018.gadā nav nodrošinājusi stratēģisku attīstības projektu plānošanu un uzraudzību noteiktajos termiņos un budžeta rāmjos, kas rada risku, ka nodokļu maksātāju līdzekļi netiek izlietoti iespējami efektīvi sabiedrības interesēs.

Saistītie raksti

Pēc tam NEPLP izsludināja konkursu uz vakantajiem LTV valdes locekļu amatiem. Pretendenti uz vakantajiem LTV valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos amatiem tiek aicināti iesniegt savus pieteikumus līdz 15.februārim.

Pēc iesniegto pieteikumu izvērtēšanas atbilstošākie kandidāti tiks aicināti uz intervijām un tiks izvērtēti vairākās kārtās. Konkursa nolikums nosaka, ka informācija par konkursa trešajā kārtā iekļuvušajiem kandidātiem tiks publiskota.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolotāju trūkums – aizvien lielāks. Slēgt skolas, celt prestižu vai palielināt algas?
25 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Tiek pārskatīts pensiju apmērs. Vai šoruden indeksācijas rezultātā palielināsies visas pensijas?
7 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Laukos
Aptauja: Vai pamanīji, ka samazinātās PVN likmes dēļ augļiem, ogām un dārzeņiem bijušas zemākas cenas? 4
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
“Esam vīlušies, mums nav ko slēpt, NEPLP lēmumu publicēsim un pārsūdzēsim!” “RīgaTV 24” par piemēroto sodu 4
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīgai pievienojas vēl viena Covid-19 līderpilsēta, saslimuši divi sociālie darbinieki
3 stundas