Foto – LETA. Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis uzrunā klātesošos partijas “Vienotība” kongresā.

Dombrovskis: bez vienotības biedru rindās nebūs “Vienotības” kā partijas 12

Politikā pagātnes nopelni neko daudz nenozīmē, tādēļ šodien svarīgākais uzdevums ir saprast, kāds ir partijas “Vienotība” darbības turpmākais scenārijs, kādas ir partijas stiprās un vājās puses, kādas ir iespējas, un kādi ir draudi partijas pastāvēšanai. Pie stiprajām pusēm gribētu minēt to, ka Vienotība nav viena cilvēka vai šauras grupas projekts. “Vienotība” ir plaša partija ar attīstītu iekšējo demokrātiju, partijas kongresā norādīja Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

Viņš norādīja, ka “Vienotība” spēj un prot saņemties, ko apliecina fakts, ka partijas zīmols visstiprākais bija laikā, kad valsti bija skārusi vissmagākā ekonomiskā krīze. “Mūsu iespēja, tādējādi, ir mūsu partijas biedru pieredze visgrūtāko un sarežģītāko politikas uzdevumu risināšanā – šī pieredze ir jāliek lietā, gan Saeimas un valdības ikdienas darbā, gan sagatavot kvalitatīvu politisko piedāvājumu nākamājām vēlēšanām.”

Valdis Dombrovskis aicināja partijas biedrus nepārkāpt to līniju, kad diskusijas un viedokļu dažādība, kas partijā ar iekšējo demokrātiju ir pieļaujami, pāraug nesaskaņās. Pēc Dombrovska domām, “Vienotība” ir jāaktivizē partijas reģionu biedru iesaiste partijas dzīvē, tāpat ļoti svarīgs partijas iekšējais uzdevums ir arī audzināt jauno politiķu maiņu, jo aktīvu un perspektīvu politiķu “Vienotība” rindās netrūkst.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Par situācijas normalizēšanu partijā esam atbildīgi tikai mēs paši, katrs, personīgi! Bez vienotības biedru rindās, nebūs “Vienotība” kā partijas,” uzsvēra Valdis Dombrovskis, aicinot partijas biedrus saglabāt uzticību “Vienotība” ideāliem. “Godīga valsts pārvalde, naudas un oligarhu lomas mazināšana politikā ir uzstādījumi, ar kuriem mēs ienācām politikā un kas ir aktuāli vēl joprojām. Nesen publiskotās oligarhu sarunas vēlreiz atgādina šo uzstādījumu nozīmību un arī parāda, ar cik asu pretdarbību VIENOTĪBAI gadu gaitā ir nācies saskarties. Tās parāda oligarhu izmantotās metodes, savu savtīgo mērķu sasniegšanai izmantojot gan viņu kontrolētās politiskās partijas, gan viņu kontrolētos medijus, gan dažādus līdzskrējējus – pašlabuma meklētājus politikā, valsts pārvaldē un pašvaldībās,| sacīja V.Dombrovskis.

Viņš vērtē, ka politiskā vide Latvijā ir pietiekami sarežģīta – kā sēnes pēc lietus aug jaunas partijas, politiskais piedāvājums sadrumstalojas. Pastāv bažas arī par atsevišķu kaimiņvalstu jaukšanos Latvijas, un ne tikai Latvijas, iekšpolitikā. “Tāpēc šobrīd “Vienotība” kā politiskā spēka, svarīgs uzdevums ir panākt to, ka valstī tiek nodrošināts iekšējs līdzsvars un stabila valsts attīstība pieaugošas nenoteiktības apstākļos. Tas attiecas gan uz Latvijas iekšpolitisko situāciju, tuvojoties nākamajām Saeimas vēlēšanām, gan arī uz kopējo situāciju reģionā,” partijas biedriem norādīja Valdis Dombrovskis.

“Vēl viens svarīgs virziens, kur VIENOTĪBA nedrīkst izlaist iniciatīvu no savām rokām, ir Eiropas jautājumi. Šeit gribu pateikt paldies gan ārlietu ministram, gan mūsu Eiroparlamenta deputātiem par ļoti profesionālu un aktīvu darbību Eiropas jautājumos. Rudenī Eiropā ir gaidāmas svarīgas diskusijas, kurās aktīvi jāiesaistās arī Latvijai, tādēļ šeit “Vienotības” loma ir ļoti svarīga. Runa ir par Eiropas nākotni un iespējamajiem 5 nākotnes scenārijiem, kas iezīmēti martā publicētajā Eiropas Komisijas Baltajā Grāmatā par Eiropas nākotni. Aicinu visus aktīvi piedalīties šajā svarīgajā diskusijā, tādējādi nodrošinot to, ka “Vienotība” turpina būt aktīvs spēlētājs Eiropas lietās,” sacīja Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis.

Vērtējot situāciju Latvijas ekonomikā, Valdis Dombrovskis secināja, ka attīstības tendences ir kopumā pozitīvas – IKP pieaugums pirmajā pusgadā pārsniedz 4%, aug ārējās tirdzniecības apgrozījums (19,2% pret 2016), pieaug būvniecības apjoms (15,9% pret 2016), ir mazinājušies deflācijas riski. Eiropas Komisijas prognoze paredz IKP pieaugumu Latvijā šogad 3,2%, bet nākamgad – 3,5% apmērā.

Reklāma
Reklāma

“Tomēr pie šiem pozitīvajiem izaugsmes rādītājiem mēs nedrīkstam aizmirst krīzes mācības. Pie esošajiem samērā straujajiem izaugsmes tempiem budžeta deficīts šogad būs 0,8% no IKP, bet Eiropas Komisijas prognoze nākamajā gada deficītam ir jau 1,8% no IKP. Satraucoši, ka tiek prognozēts straujš strukturālā deficīta pieaugums. Šāda makroekonomisko rādītāju dinamika diemžēl liecina par prociklisku fiskālo politiku, pret kuru Vienotība iestājās arī pirms iepriekšējās krīzes,” norādīja Eiropas Komisijas viceprezidents.

Sestdien, 19. augustā, partijas “Vienotība” biedri pulcējas uz ikgadējo kongresu, kura darba kārtībā ir valdes priekšsēdētāja un valdes locekļu vēlēšanas, domes priekšsēdētāja un tā vietnieka, kā arī Revīzijas komisijas vēlēšanas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.