Dona dziesma uzvar "Muzikālajā bankā 2023" Daugavpilī!

FOTO. Dons ar dziesmu “Lauzto šķēpu karaļvalsts” triecienīsziņu balsojumā uzvar “Muzikālajā bankā” 2023″! 34

Par Latvijas Radio rīkotās ikgadējās dziesmu aptaujas “Muzikālā banka 2023” uzvarētāju naktī uz svētdienu kļuva Dons ar dziesmu “Lauzto šķēpu karaļvalsts”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Dons ar šīs dziesmas anglisko versiju “Hollow” sacentīsies Latvijas Televīzijas rīkotajā atlasē “Supernova” par iespējām Latviju pārstāvēt Eirovīzijas dziesmu konkursā.

“Muzikālajā bankā” otrie palika grupa “Sudden Lights” ar dziesmu “Mēs turpināmies”, bet par trešo populārāko kļuva Antras Stafeckas un Ivo Grīsniņa-Grīšļa izpildītā dziesma “Dzīparos”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šogad “Muzikālās bankas” finālšova uzvarētāja noteikšana bija atstāta tikai klausītāju un skatītāju ziņā. Daugavpilī notikušā koncerta laikā par dziesmām varēja balsot, sūtot īsziņas.

Finālā bija iekļuvušas 15 dziesmas – grupas “Citi zēni” un “Labvēlīgais tips” ar dziesmu “Baļļīte”, mūziķis “Chris Noah” ar dziesmu “Cik tālu vēl?”, Stafecka un Grīsniņš-Grīslis ar dziesmu “Dzīparos”, grupa “Triānas parks” ar “Es gaidu ziemu”, grupa “Astro’n’out” ar dziesmu “Ilgošanās zvani”, grupa “Prāta vētra” ar dziesmu “Karalienes valsis (Dame La Mano)”, Dons ar dziesmu “Lauzto šķēpu karaļvalsts”, grupa “Kautkaili” ar dziesmu “Ļauj man”, grupa “Sudden Lights” ar dziesmu “Mēs turpināmies”, Aija Andrejeva ar dziesmu “Pērkons pāries”, mūziķis “Raum” ar dziesmu “Plēsīgi”, Fiņķis un “Patrisha” ar dziesmu “Raķešu zinātne”, Intars Busulis ar dziesmu “Spēlē savā burvju flautā”, grupa “Bez PVN” un Diona ar dziesmu “Šaļti”, kā arī “ArtifexLV”, Karīna Tropa un Atis Zviedris ar dziesmu “Vēlos dzīvot”.

“Muzikālā banka” ir Latvijas Radio 2 rīkota aptauja, kurā ik gadu klausītāji nosaka iecienītākās Latvijas popa un rokmūzikas dziesmas. Tradicionāli aptauja noslēdzas ar apbalvošanas ceremoniju jeb koncertu, kurā piedalās to dziesmu autori un izpildītāji, kuru darbus radio klausītāji un žūrija novērtējusi visaugstāk.

“Muzikālās bankas 2023” eksperti jeb žūrija šogad bija komponists Zigmars Liepiņš, komponists, pianists un aranžētājs Kristaps Krievkalns, operdziedātājs Raimonds Bramanis, diriģents Aigars Meri, dīdžejs, producents un “Latvijas Radio 5” mūzikas redaktors Uldis Cīrulis jeb “DJ Monsta”, trombonists un Latvijas Radio bigbenda dalībnieks Uldis Ziediņš, dziedātāja Elza Rozentāle, diriģente un dziedātāja Laura Leontjeva, mūzikas kritiķis un žurnālists Uldis Rudaks, kā arī muzikoloģe un LTV Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.

Žūrijas vērtējumā visvairāk balsu saņēma grupa “Sudden Lights” ar dziesmu “Mēs turpināmies”, bet paši aptaujas dalībnieki mūziķi par labāko atzina Fiņķi un “Patrisha” ar dziesmu “Raķešu zinātne”.

Reklāma
Reklāma

Šogad “Muzikālā banka” notiks jau 24.reizi. Pērn šajā dziesmu aptaujā uzvarēja grupa “Citi zēni” ar dziesmu “Lieka štuka”.

LA.LV Aptauja

Vai Tu balsoji par Dona dziesmu dziesmu "Lauzto šķēpu karaļvalsts", sūtot triecienīsziņu?

  • Jā!
  • Nē.
  • Balsoju, zvanot uz tālruņa numuru, ko droši vien neņēma vērā...Triecienīsziņu nesūtīju.
  • Es skatījos šovu, bet nebalsoju vispār ne par vienu dziesmu.
  • Es neskatījos šo raidījumu, mani neinteresē šādi konkursi.
  • Man nebija iespēja ne skatīties raidījumu, ne balsot.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.