Kā praktiski iekārtot veļas telpu?

Drēbju kaudzes, veļas žāvētājs, gludināmais dēlis: 4 praktiski padomi, kā tikt galā ar “bardaku” 0

Drēbju kaudzes, gludināmais dēlis un veļas žāvētājs ir tikai dažas no lietām, kas mājās mēdz aizņemt pārāk daudz vietas – veļas zona daudzos mājokļos ir neapgūta teritorija, un pavasara tīrīšana ir īstais brīdis, kad to vērst par labu. “Ikea” interjera dizainere Anastasija Gobrusjonoka dalās idejās, kā ierīkot veļas zonu, pat tad, ja vietas mājās ir pavisam maz.

Reklāma
Reklāma

Atrodi īsto vietu

Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Receptes
22 dažādas auksto zupu receptes karstām vasaras dienām – ar bietēm un bez, saldas un sāļas, vieglas un sātīgas
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Lasīt citas ziņas

“Dzīvojamās platības ir tik, cik ir, tāpēc iesaku paraudzīties uz savu mājokli, tā teikt, ar citām acīm, lai atklātu neizmantotas vietas. Tas var būt pagrabs, bēniņi vai balkons, ko vismaz daļēji var atvēlēt veļas zonai. Var pietikt pat ar gudri iekārtotu vietu kādas telpas stūrī. Ja mājoklī uz grīdas ir pavisam maz brīvas vietas, atklāj jaunus plašumus pie sienām,” iedrošina interjera dizainere. Ja nevar ierīkot atsevišķu veļas telpu, var izveidot vairākas speciālas zonas, piemēram, atsevišķu vietu veļas mazgāšanai, žāvēšanai un glabāšanai.

Pārspēj šaurību gudrībā

Veļas zonā ieteicams pēc iespējas izmantot sienas. Īsti brīnumdari ir mitrām telpām piemērotas plauktu un atvilktņu sistēmas – ar tām var veidot kombinācijas līdz pat griestiem, un tās pēc vajadzības var pārveidot. Lai būtu ērti darboties, iekārtojumam jābūt funkcionālam, un, vēlams, lai viss būtu labi redzams un pārskatāms – kā uz delnas. Anastasija piebilst: “Dzīvojot kopā ar bērniem, drošība ir pirmajā vietā. Gādā par to, lai mazie ziņkārīgie pirkstiņi nevarētu aizsniegt mazgāšanas līdzekļus un citas ķimikālijas. Bīstamos līdzekļus ieteicams glabāt augstā plauktā vai slēdzamā skapītī.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Dizainere atgādina arī par pareizu apgaismojumu – papildus vispārējam apgaismojumam, nepieciešamas arī darba lampas, piemēram, pie gludināmā dēļa. Ierīkojot apgaismojumu mitrā telpā, jāievēro atbilstošie piesardzības pasākumi. Mitrā telpā jāizmanto speciāls apgaismojums, un ir nepieciešams zemējums.

Katrai lietai sava vieta

“Apmeklējot dažādus mājokļus, novērojām kopīgu iezīmi: gan tīrais, gan mazgājamais apģērbs krājas uz krēsliem, uz veļas mazgājamās mašīnas vai citviet. Ja mājās ir veļas grozs, tas parasti ir viens un veļa netiek šķirota,” iespaidos dalās interjera dizainere. Viņa iesaka veļas kastes vai maisus marķēt ar uzrakstiem vai piktogrammām atkarībā no mazgāšanas temperatūras vai veļas krāsas un glabāt tos skapī, vannas istabā vai speciāli ierīkotā vietā. Noderīgs ieteikums ir veļas maisu likt pārģērbšanās vietā, kur ir ērtāk apģērbu uzreiz atstāt.

Daudzos mājokļos tīrīšanas līdzekļi un piederumi glabājas uz grīdas. Ērtību un kārtības labad tos var salikt ratiņos (ja mājās ir mazi bērni, tad slēgtos augstajos skapīšos). Uz pakaramā var likt salokāmo veļas žāvētāju, gludināmo dēli vai apģērbu. Perforētais dēlis nav liels, taču apbrīnojami funkcionāls. Papildinot to ar pakaramajiem un plauktiņiem, tas kļūst pār īstu varoni, kārtojot tādas sīklietas kā knaģi, veļas rullīši vai šķēres.

Mazgā un tīri ilgtspējīgāk

Vairums apģērbu nemaz nav jāmazgā karstā ūdenī vai vismaz ne katrā mazgāšanas reizē. Lai ietaupītu elektroenerģiju, mazgāšanai izvēlies 30° C režīmu. Ja veļu žāvē, to izkarinot, apģērbs kalpo ilgāk un ietaupās elektroenerģija. Un padomā, vai visi apģērbi patiešām ir jāmazgā – kādreiz pietiek, ja pāris reizes vilktu apģērbu pakarina un ļauj tam “izvējoties”. Tā var ietaupīt ne vien ūdeni, bet arī samazināt nodilumu un paildzināt drēbju kalpošanas laiku.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.