Edmunds Krastiņš: “Kāpēc mēs tērējam vairāk par kaimiņvalstīm, bet rezultāta nav?” 142

“Ja mēs paskatāmies starptautiskus salīdzinājumus, cik Latvija tērē, teiksim, izglītībā, veselībā un iekšējai drošībai, tad izrādīsies, kaut vai ar kaimiņiem salīdzinot, ka mēs veselībā tērējam ievērojami mazāk pret IKP, toties iekšējai drošībai un izglītībai mēs tērējam vairāk. Tad ir jautājums – kāpēc mēs tērējam vairāk, bet rezultāta nav? Vai tur kaut kas nav jāmaina?” TV24 diskusiju raidījumā “Preses klubs” viedokli izsaka finansists, bijušais ministrs Edmunds Krastiņš.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš 105
Lasīt citas ziņas

“Piemēram, runājot par izglītību, kas ir tāds ļoti jūtīgs jautājums un vienmēr izraisa asas debates. Kāpēc mums ir tik garš brīvlaiks? Kāpēc bērni mācās līdz 19 gadu vecumam? Kāpēc mācību programma ir tā pārblīvēta? Kāda jēga mācīt otro svešvalodu, ja tur īstenībā tāpat neko neiemāca – varbūt tai ir jābūt fakultatīvai. Un vispār, par gadu var samazināt mācības vidusskolā un ģimnāzijā. Tad uzreiz izbrīvēsies ievērojami resursi. Bet tas viss ir saistīts ar pārāk lielu skolotāju skaitu, kuri nav vajadzīgi, pārāk lielu skolu skaitu un tā tālāk,” uzskata Krastiņš.

“Ļoti nepatīkami un jūtīgi jautājumi. Kurš politiķis tos pacels?” noslēgumā retoriski jautā viņš.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.