Ekonomikas ministrija: 2050. gadā ēkām jābūt klimatneitrālām 48

Ēku sektorā ir jauna Eiropas energoefektivitātes direktīva, kas izvirza jaunus mērķus saistībā ar klimatu. Galvenais no tiem – 2050. gadā namiem jābūt klimatneitrāliem. Ko tas nozīmē un kā to sasniegt, raidījumā “Tev pieder daudz vairāk kā tikai dzīvoklis” skaidro Ekonomikas ministrijas (EM) Mājokļu politikas departamenta direktors Mārtiņš Auders.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
Lasīt citas ziņas

Ar uzsaukumu “Tev pieder daudz vairāk kā tikai dzīvoklis!” SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) turpina kampaņu, kas paredzēta klientu informēšanai un izglītošanai par pieejamām atbalsta programmām daudzdzīvokļu ēku atjaunošanai.
Energoefektivitātes direktīvā galvenais ir primārais enerģijas rādītājs – piegādāta enerģija, kura pēc iespējas vairāk ražotano atjaunojamiem energoresursiem. Līdz ar to plānots noteikt obligātos rādītājus ēku enerģijas patēriņam. EM pārstāvis aicina neatlikt visu uz pēdējo brīdī, kā arī atbalsta iespējas var sarukt, lai veiktu namu renovāciju. Ja energoefektivitātes prasības tiks ignorētas, sliktākajā gadījumā var tikt izvirzītas sankcijas. “Šobrīd mēs vairāk strādājam ar burkāniem, sakām: lūdzu nākat un renovējiet, mums ir atbalsts, mums ir informatīvais materiāls, arī vienkāršojam procedūras,” norāda M. Auders, jo par neizpildītām prasībām atbildība būs jāuzņemas visai sabiedrībai.

RNP valdes loceklis Mārtiņš Paurs atzīst, ka bieži ir grūti savākt balsu vairākumu starp daudzdzīvokļu nama iemītniekiem, jo daļa savus mitekļus izīrē un paši, piemēram, dzīvo ārzemēs, bet vecāka gada gājuma ļaudis atrunājas, ka “viņu mūžam pietiks”. “Mēs ļoti gaidām izmaiņas Dzīvokļu īpašumu likumā, kur ar klātesošo vairākumu atkārtotā balsojumā būs iespēja pieņemt lēmumu – aktīvais mazākums varēs lemt pār pasīvo vairākumu,” saka M. Paurs, cerot, ka šādi ēku renovācijas process tiks paātrināts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pilnu 20. aprīļa raidījumu “Tev pieder daudz vairāk kā tikai dzīvoklis” meklē vietnē xtv.lv, bet nākamais raidījums gaidāms jau sestdien, 27. aprīlī, TV24 ēterā plkst. 18:00 ar atkārtojumu svētdien plkst. 15:00!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.