Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: WildCasper/SHUTTERSTOCK

Esi bijis tuvā kontaktā ar briedi? Satraucoši fakti: zinātnieki nāk klajā ar nepatīkamu ziņu – Covid-19 vīruss ir atgriezies 46

Portāms “Medibam.lv” raksta par kādu interesantu atklājumu, kas saistīts ar Covid-19 vīrusu. Tā vien varētu domāt, ka nu jau visi veiksmīgi ir aizmirsuši, ka vēl tikai pirms dažiem gadiem visa pasaule cīnījās ar koronavīrusu un tā sekām. Tomēr tagad izrādās, ka Covid-19 vīruss ir nonācis baltastes briežu organismā, un izrādās, šo briežu vidū tas turpina evolucionēt.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 16
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Kokteilis
6 lietas, pēc kurām vīrieši klusībā alkst gultā, bet nevēlas to atzīt
Lasīt citas ziņas

Jaunie pētījumu atklājuši, ka Ohaio ar SARS-Cov-2 ir bijuši inficēti 24% šo briežu. Turklāt lielā daļā gadījumu infekcija briežos ir nonākusi no cilvēka.

Pētnieki uzskata, ka baltastes brieži var būt kā vīrusa rezervuārs un inficēt gan citus savvaļas dzīvniekus, gan mājlopus, gan cilvēkus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Briežu organismā atklāts gan lipīgais Covid-19 delta variants, bet dažos gadījumos – arī alfa variants. Kā zināms, abi šie varianti pandēmijas laikā bija masveidā izplatīti arī cilvēku vidū.

Pētniekos bažas rada tas, ka kaut kādu iemeslu dēļ abi šie varianti vēl eksistē briežu organismā, kaut arī cilvēku vidū jau ir izzuduši. Tāpēc viņi uzskata, ka pastāv iespēja, ka Covid-19 vīruss briežu organismā var evolucionēt tiktāl, ka var atkal tikt pārnests uz cilvēkiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.