Kārlis Ozoliņš 17 gadu vecumā debitēja Deivisa kausa izcīņā.

FOTO. 17 gadus vecais Ozoliņš neizmanto savas iespējas Deivisa kausa debijā 0

Vien 17 gadus vecais Latvijas tenisists Kārlis Ozoliņš piektdien tenisa centrā “Lielupe” neizmantoja savas iespējas un piedzīvoja neveiksmi Deivisa kausa Pasaules otrās grupas “play-off” dueļa pirmajā spēlē, kas viņam bija debija šajā turnīrā.

Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 499
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas? 32

Ozoliņš sīvā cīņā ar rezultātu 6-7 (9:11), 5-7 piekāpās ēģiptietim Mohamedam Safvatam, kurš pasaules rangā atrodas 131.vietā, kamēr 17 gadus vecais latvietis reitingā debitēs vien nākamajā pirmdienā.

Pirmajā setā Ozoliņš ieguva breika pārsvaru un bija vadībā ar 5-2, taču devītajā geimā nespēja izservēt setu, ļaujot 12 gadus vecākajam Safvatam panākt izlīdzinājumu.

Taibreikā Ozoliņš bija iedzinējos ar 2:5, taču pēc tam atspēlēja divas setbumbas un panāca neizšķirtu 6:6. Turpinājumā jau Kārlim bija divas setbumbas, taču palika neizmantotas, beigās ēģiptietim taibreikā svinot uzvaru ar 11:9.

Otrajā setā līdz pat 12 geimam punktus guva servētāji, beigās uzvaru mačā izraujot pretiniekam, jo Ozoliņš reizi sita autā un divas reizes trāpīja tīklā. Otrajā setā latvietim bija viena breika iespēja 11.geimā.

Tenisists Ozoliņš aizvada Deivisa kausa izcīņas spēli

Tādējādi Latvija pēc pirmā dueļa nonākusi iedzinējos ar 0-1, taču piektdien izlīdzinājumu var panākt Latvijas vīru pirmā rakete Ernests Gulbis, kurš samēros spēkus ar Karimu Mohamedu Mamounu.

Deivisa kausa “play-off” kārtā uzvarēs tā komanda, kas izcīnīs trīs uzvaras.

Latvijas tenisisti Deivisa kausa maču savās mājās aizvada pēc trīs gadu pārtraukuma. Šis gads ir īpašs ar to, ka Latvijas izlases rindās ir valsts titulētākais tenisists Gulbis, pieredzes bagātākie izlases spēlētāji Mārtiņš Podžus un Artūrs Lazdiņš, Vācijā uzaugušais Roberts Štrombahs, kā arī šī gada Austrālijas atklātā junioru čempionāta pusfinālists Ozoliņš.

Latvieši ar Ēģiptes izlasi pēdējo reizi cīnījās 2012.gadā. Pēc jaunā Deivisa kausa izspēles formāta Latvijas valstsvienība šobrīd atrodas Pasaules otrajā grupā un uzvaras gadījumā septembrī cīnīsies izslēgšanas spēlēs par iekļūšanu pirmajā grupā.