Latvijā
Sabiedrība

FOTO: Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītais atceres pasākums pie Brīvības pieminekļa0

Foto: LETA/Edijs Pālens

Baltijas ceļš mūs visus kopā iedvesmo veidot mūsu mājas kā modernas un ilgtspējīgas Ziemeļeiropas valstis, piektdien uzrunā Baltijas ceļa 30.gadadienai veltītajā pasākumā pie Brīvības pieminekļa sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

“Baltijas ceļš mums vienmēr atgādina, ka mūsu nākotne ir augsti attīstīta, demokrātiska valsts. Baltija ir neatņemama Rietumu pasaules un Eiropas daļa. To mēs prasījām toreiz, un patlaban tas tā ir īstenojies,” uzsvēra Levits.

Prezidents uzrunā sacīja, ka Baltijas ceļš bija triju Baltijas tautu valstsgribas manifestācija, tā bija neiedomājama uzdrīkstēšanās, kas piesaistīja visas pasaules uzmanību.
Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītais atceres pasākums pie Brīvības pieminekļa

Valsts prezidents aicināja katru saglabāt atmiņas un liecības par Baltijas ceļu, stāstīt bērniem un mazbērniem par mūsu spēku un pārliecību. “Esmu drošs, ka jau šodien jaunā paaudze ar lepnumu apzinās, ka par nākamo paaudžu iespēju īstenot savus sapņus viņu vecāki un vecvecāki bija Baltijas ceļā,” norādīja Levits un pateicās katram, kurš tolaik izgāja Baltijas ceļā, to organizēja un gādāja par visu nepieciešamo, lai Baltijas ceļš izdotos un izskanētu visā pasaulē.

“Pirms 30 gadiem mēs izgājām Baltijas ceļā, un kopā ar Igauniju un Lietuvu mēs atguvām savu neatkarību un brīvību katram iedzīvotājam.

Mēs pārkausējām dzelzs priekškaru demokrātiskā un vienotā Eiropā un veidojām drošu un mierīgu nākotni mūsu tautām.

Vēsture turpinās, un nākotni mēs radām kopā. Mūsu kopīgais Baltijas ceļš nekad nebeigsies,” sacīja Levits.

Valsts prezidents norādīja, ka Baltijas ceļš simboliski padara redzamu vēsturisko Igaunijas, Latvijas un Lietuvas likteņkopību, jo kopīgā vēsture, kopīgie pārdzīvojumi un sapņi mūs ir satuvinājuši un veidojuši to Baltijas telpu, kurā cits citu tik labi sajūtam un saprotam.

Saistītie raksti

“Baltijas ceļš mūs aicina domāt tālu un aktīvi iesaistīties ne vien mūsu valsts jautājumu risināšanā, bet arī globālu Eiropas un pasaules jautājumu apzināšanā un risinājumu piedāvāšanā. Mums Baltijā ir vajadzīgā pieredze un radošums, lai pastāvētu uz to, ko mēs uzskatām par pareizu, un lai mēs varētu risināt Eiropas un pasaules izaicinājumus. Vides aizsardzība, modernās tehnoloģijas un citi jautājumi, piemēram, demokrātijas tālāka attīstība, ir tikai dažas lietas, par ko mums ir daudz ko teikt un par kurām mums būtu iespēja piedāvāt pasaulei un Eiropai savus priekšlikumus,” uzrunā sacīja Levits.

Viņš piebilda, ka Baltijas ceļš mūs iedrošina stiprināt un padziļināt ciešās saites ar draugiem Baltijā, Eiropā un visā pasaulē ne tikai ekonomikā vai ārpolitikā, bet arī kultūrā, izglītībā un gara bagātībā. “Mums kopā jākļūst gan lielākiem garā un zināšanās, gan jāuzņemas vairāk līdzatbildības mūsu valsts tālākattīstībā un uzlabošanā, kā arī Eiropas un pasaules jautājumu risināšanā. Tas ir uzdevums nākamajiem 30 gadiem,” norādīja Levits.

Runu lasi šeit:

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
ASV par liela mēroga krāpniecību notiesāti divi Latvijas pilsoņi
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Sergets spriedumu Zolitūdes traģēdijas krimināllietā nekomentē
2 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
“LA” aptauja: Ja alkohols būs pārāk dārgs, tad cilvēki pirks nelegālo alkoholu vai brūvēs paši?
3 stundas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Latvijā
“Kauns par šādu valsti!” Bojāgājušā glābēja vecāki sašutuši par spriedumu
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Zolitūdes traģēdijas lietā Sergetam piespriež 6 gadu cietumsodu, bet pārējos apsūdzētos attaisno
Tiešraide 4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Saņemti jauni pierādījumi: Ģenerālprokuratūra prasa Dānijai izdot Misāni Latvijai
40 minūtes
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Solis tuvāk gāzes terminālim
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Staķis būs Rīgas mēra kandidāts kopīgajā “AP” un “Progresīvie” ārkārtas vēlēšanu sarakstā
1 stunda