Latvijā
Politika

Dombrovskis: Cīņā par Rīgas atslēgām JV raudzīsies uz finanšu disciplīnu0


“Jaunā Vienotība” prezentē programmu un komandu Rīgas ārkārtas vēlēšanām
“Jaunā Vienotība” prezentē programmu un komandu Rīgas ārkārtas vēlēšanām
FOTO: Evija Trifanova/LETA

Cīņā par Rīgas atslēgām partiju apvienība “Jaunā vienotība” (JV) raudzīsies uz finanšu disciplīnu, finanšu piesaisti un labu pārvaldību, sestdien politiskā spēka sapulcē sacīja Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas izpildvietnieks ekonomikas un finanšu pakalpojumu jautājumos Valdis Dombrovskis.

Dombrovskis akcentēja, ka galvaspilsētas domes ārkārtas vēlēšanās izšķirsies Rīgas attīstība nākamajos gados. “Šodien JV sāk cīņu par to, lai Rīga ieņemtu pienācīgu vietu starp pasaules līmeņa metropolēm, kas būs iespējams, ja to pārvaldīs profesionāla domes vadība,” sacīja politiķis.

Viņš norādīja, ka pēdējos gados ar Rīgas domes darbu sanācis iepazīties ar mediju starpniecību korupcijas skandālu dēļ. Arī domes koalīcijas nespēja sadarboties liecinājusi, ka rīdzinieki ir pelnījuši pārmaiņas,

Pārmaiņu vadība ir sarežģīts process, kas prasa risinājumus un kompromisus, brīdināja Dombrovskis, akcentējot, ka JV līdz šim to spēja izdarīt dažādās sarežģītās situācijās, piemēram, izveidojot sarežģītu piecu partiju koalīciju, “kad solījumi izšķīda pret realitātes klintīm”.

Politiķis uzskata, ka sarežģītas situācijas gaidāmas arī pēc vēlēšanām. To vidū ir gan politiskā spektra sadrumstalotība, gan virkne risināmo jautājumu. Rīgā ir uzkrājušās problēmas gan ekonomiskajos, gan sociālajos jautājumos, atzina Dombrovskis.

Lai arī Rīgas galvenais ienākumu avots ir iedzīvotāju samaksātie nodokļi, pēdējo desmit gadu laikā Rīgas finanšu vadība bijusi ļoti problemātiska: sadārdzināti iepirkumi, “mirušās dvēseles” pašvaldību uzņēmumos, pieaugošās parādsaistības.

“JV ir politiskais spēks, kurš pierādījis, ka

finanšu disciplīna ir tās darbības stūrakmens. Sakārtojot finanšu vadību, būs iespēja atbrīvot līdzekļus Rīgas vajadzību finansēšanai,”

skaidroja politiķis.

EK priekšsēdētājas izpildvietnieks pārliecināts, ka Rīgai ir liels investīciju piesaistes potenciāls, tāpēc ir jāstrādā, lai nodrošinātu atbilstošus apstākļus, lai tas varētu notikt.

Tāpat Rīgai jārisina ekonomiskie un ekoloģiskie jautājumi, kļūstot par piemēru citām Eiropas galvaspilsētām. Tomēr arī tas ir jādara saprātīgi, jo nesaimnieciskums ir slikta zīme kreditoriem, uzsvēra Dombrovskis, akcentējot, ka jāstrādā pie virknes vides attīstības projektu, kas ilgstoši ignorēti.

Atgādinot teiku par to, ka Rīga noslīks Daugavā, kad pilsēta tiks pabeigta, Dombrovskis uzsvēra, ka pēdējo gadu Rīgas domes piekoptais vadības stils varēja nodrošināt to, ka

Rīga varētu nogrimt, arī neesot gatava.
Saistītie raksti

Kā ziņots, politiskā spēka līderis gaidāmajās ārkārtas domes vēlēšanās būs līdzšinējais Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis.

JV prezentē programmu un komandu Rīgas ārkārtas vēlēšanām
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Jelgavā uzņēmums šuj aizsargmaskas pašvaldības policistiem, mediķiem un sociālajiem darbiniekiem 1
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Eksperts: Dīkstāves pabalstu sistēmā ignorēti apgādājamie 2
6 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
Saeimas balsojumu par ministra kandidātu Vitenbergu pavadīs šaubas
6 stundas

Lasītākie

JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Korejas pretvīrusa recepte: kā šajā valstī izdevās “pārlauzt” Covid-19 saslimstības līkni?
Intervija 43 minūtes
LE
LETA
Veselam
Covid-19 konstatēts jau kopumā 52 pašvaldībās: jauni saslimšanas gadījumi Baldones un Valkas novados
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 krīzes pārvarēšanas pasākumus finansēs no valsts budžeta
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vācija plāno pagarināt koronavīrusa dēļ noteiktos ierobežojumus līdz 19.aprīlim
19 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
FOTO. Izcēlies kūlas ugunsgrēks ceļa posmā starp Siguldu un Līgatni
1 stunda