Rīgas Zoodārza lūsēnus nosauc par Rūdi un Rasu

FOTO. Jēkabpilieši Rīgas Zoodārza lūsēniem devuši skaistus un skanīgus vārdus 7

Šodien Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā mītošos lūšu mazuļus jēkabpilieši nokristījuši par Rūdi un Rasu, informēja zooloģiskā dārza Mārketinga un komunikācijas nodaļa.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš
Veselam
“Ēdiens nav tā lielākā nelaime!” Danilāns atklāj patiesību par kuņģa čūlu
Lasīt citas ziņas
Jēkabpils vairāk nekā 10 gadus ir zoodārza lūšu aizbildņi, tāpēc lēmumu par vārdiem pieņem novada iedzīvotāji.

Teju četrus mēnešus vecajiem lūsēniem, kurus 13.maijā sagaidīja vecāki Dadze un Rubīns, jēkabpilieši iesniedza ap 300 vārdu ierosinājumu, bet par trim puikas un trim meitenes vārdiem iedzīvotāji varēja nobalsot.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņu izvēli atklāja Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis (LZP), kurš, savukārt, saņēma novadam piešķirto krustvecāku apliecību un pienākumu popularizēt lūšus Rūdi un Rasu kā Jēkabpils talismanus.

Lūsēnu tēvam Rubīnam 12 Rīgas Zoodārzā pavadīto gadu laikā bijuši 20 pēcnācēji, savukārt Dadzei dzimuši pieci mazuļi. Kopā ar viņiem mīt arī pagājušajā pavasarī dzimusī lūsēnu vecākā māsa Dora. Rīgas Zoodārza Zīdītāju nodaļas vadītāja Tatjana Ivasenko stāsta, ka ģimene satiek labi – kā jau lielā ģimenē, mēdz būt arī strīdi, taču tie ātri beidzas. Rubīns esot ļoti nosvērts tēvs, bet, kad mazuļi draiskojas, pieklājīgā vecuma dēļ viņš labāk paiet maliņā un ar visu ļauj tikt galā Dadzei.

Rīgas Zoodārzs piedalās starptautiskajā apdraudēto lūšu sugas uzturēšanas un vairošanas Eiropas programmā (EEP), kas nodrošina apdraudēto sugu saglabāšanu nebrīvē. Rīgā dzimušie lūši ne vien nokļuvuši daudzos pasaules zoodārzos – Somijā, Ukrainā, Japānā, Austrijā un citur -, bet arī palīdzējuši atjaunot lūšu savvaļas populāciju Polijā.

Tā kā abi vecāki nokļuvuši nākuši no savvaļas, tiem Eiropas zoodārzos nav radinieku, kas šī pāra pēcnācējus padara īpaši vērtīgus Eiropas lūšu sugas saglabāšanas projektam.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.