Peldošās salas Māras dīķī

FOTO. Kas notiek Māras dīķī, vai tas pamazām aizaug!? Nē, tur tiek ieviests ilgtspējīgs un inovatīvs vides projekts 38

Iespējams, kāds vērīgāks Māras dīķa apkārtnes apmeklētājs jau pamanījis trīs dažāda izmēra peldošus objektus Māras dīķī, netālu no Mārupes ielas. “Rīgas dārzu un parku” aprūpētajās teritorijās turpina ienākt ilgtspējīgi un inovatīvi risinājumi, tā vēstīts viņu kontā vietnē Facebook.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
TV24
“Ar šo gājienu viņi iešāva sev kājā!” Amerikā bijušais čekas aģents citējis Rajevu savā raidījumā 122
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Lasīt citas ziņas

Šīs ir peldošās salas – gan skaistumam, gan aktīvs bioloģiskais filtrs ūdens attīrīšanai. “Esam priecīgi, ka praktiski esam īstenojuši Starptautiskajā pilsētplānošanas pasākumā MadCity Riga-2022 radīto ideju par šādiem mūsdienīgiem elementiem pilsētvidē!” saka uzņēmums.

Pirmo reizi Latvijā ikvienam publiski pieejamā vietā ir uzstādītas trīs peldošas salas.
CITI ŠOBRĪD LASA

Tās papildina Māras dīķi ar skaistām un augiem bagātām saliņām (augi pilnībā gan būs sazēluši tikai pēc kāda laika) un vienlaikus dabiski attīra dīķa ūdeni.

To nodrošina gan īpaši izvēlētie augi, gan arī speciālais peldobjektu materiāls. Māras dīķa gadījumā ūdens “kustināšana” jeb attīrīšana ir īpaši svarīga, jo ūdenstilpē ir vāji tekošs ūdens, te mīt daudz ūdens putnu, sakrīt lapas.

Salu īpaši veidotā porainā pamatne ir līdzīga sūklim, bet vienlaikus nodrošina, ka tās nenogrimst. Materiāls ir izturīgs, dabai draudzīgs,

noturīgs pret UV starojumu un salas “darbojas” arī ziemā. To virsma pārklāta ar īpašu augu un jau to iesakņojušos sakņu sistēmu “paklāju”.

Šādas salas ir arī dabiska mājvieta putniem, vardēm un citām dzīvām radībām, savukārt sakņu sistēma – zivīm, jo tām par barību kalpo augu saknēs dzīvojošās sīkbūtnes. Jau pirmajās dienās esam manījuši, ka jaunās saliņas mēģina iepazīt Māras dīķī mītošās pīles un gulbji.

Saliņu virskārtā iestādītas ūdens ceļmallapas jeb ceļtekas (‘Alisma plantago – aquatica’), purva kliņģerītes (‘Caltha palustris’), dīķa grīšļi (‘Carex acutiformis’), īrisi (‘Iris pseudacorus’), ūdens piparmētras (‘Mentha aquatica’), ūdens neaizmirstules (‘Myosotis scorpiodes’) u.c. augi. To ilgtspējīgas darbības efektivitāte ir zinātniski pierādīta un pārbaudīta.

Salas ir trīs lielumu – 2 m, 3 m un 4 m diametrā. Tās dīķī ir nostiprinātas ar septiņiem enkuriem (mazā ar 1, lielākās ar 3), katra svars ir teju 100 kg.

Tādējādi nodrošināta gan salu stabilitāte, gan neliela to kustība pa ūdens virsmu

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.