FOTO, VIDEO. Neticami, ko var izveidot no puķēm! Rīgā tapusi unikāla puķu dobe pēc Elitas Patmalnieces gleznas 16
Linda Tunte

SIA “Rīgas meži” komandai jau ziemā radusies ideja Kronvalda parkā izveidot kādu īpaši košu puķu dobi. Sadarbībai tikusi uzrunāta iemīļotā un kolorītā latviešu māksliniece Elita Patmalniece, un pamazām sācies darbs pie projekta realizācijas.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 142
Lasīt citas ziņas

Elita Patmalniece stāsta, kā viss noticis: “Iniciatīva nāca no “Rīgas mežiem”. Satikāmies, kopā domājām, kā to realizēt dzīvē. Analizējām vairākas manas gleznas, mēģinot saprast, kura būs piemērotākā puķu dobes izveidei. No gleznas gan atmetām “lieko”, lai būtu vienkāršāk realizēt to dzīvē. Pēc tam darbs tika pārzīmēts datorā, meklēti atbilstošu krāsu augi un vasarā jau sākās visi praktiskie darbi.”

Puķu dobe Kronvalda parkā pēc Elitas Patmalnieces gleznas
CITI ŠOBRĪD LASA

Kopā skaistajā dobē iestādīti teju 5 tūkstoši augu. Dobes kopējā platība ir aptuveni 230 kvadrātmetri. Vadošās šķirnes tajā ir Jaungvinejas balzamīne (Impatiens Neu-Guinea ‘Harmony Dark Violet’); Hibrīdā begonija (‘Begonia hybrida Inferno Rose’); Laimiņu hibrīds (Sedum hybrida ‘Lemon Ball’).

Elita neslēpj, ka strādāt ar augiem, ziediem ir ievērojami izaicinošāk nekā ar audeklu un krāsām. Bez tam interesanti, ka dobes izskats nemitīgi turpina mainīties. Uzreiz pēc iestādīšanas dobe bijusi mazāk koša, taču tagad tā arvien plaukst, tāpēc ir jāturpina veidot un “pieskatīt”.

Māksliniece ir aizkustināta, jo pirmo reizi no viņas gleznas ir tapis šāds mākslas darbs no augiem, taču viņa iedrošina, ka mākslas iespējas ir plašas, nepieciešami vien resursi un idejas, lai pasauli ap mums padarītu arvien krāsaināku.

Viņa aicina dārzniekus būt arvien radošākiem, veidojot dobes: “Dabā ir tik daudz krāsu, tās ir jāizmanto! Pilsētā ir tapušas arī dobes no tautas rakstiem – tas noteikti ir interesanti, ja ainavu arhitektūrā iedvesma tiek rasta no dažādiem avotiem. Šis bija izaicinājums, bet ir forši! Daudzi tagad iet un skatās, jautā man precīzāku dobes atrašanās vietu. Arī ārzemnieki brauc un priecājas.”

Māksliniece gan mazliet pārdzīvo, ka puķu gleznu kājāmgājējiem nav vienkārši izbaudīt un novērtēt, stāvot tai blakus, jo labākais skats paveras tieši no augšas. Līdz ar to idejas turpina raisīties un viņa ierosina, ka varbūt pāri dobei ir jāizveido tiltiņš, lai apmeklētāji skatu labāk varētu novērtēt arī no augšas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.