Virsnīšu ģimene pastāsta par savu drosmīgo ceļojumu ar auto uz Āfriku.
Virsnīšu ģimene pastāsta par savu drosmīgo ceļojumu ar auto uz Āfriku.
Publicitātes foto

FOTO. Kristīne un Kaspars Virsnīši: viss, kas nepieciešams, lai izdzīvotu Āfrikā – mačete no sērkociņi no Latvijas 0

Nedēļas izskaņā, Tallinas kvartālā televīzijas personība Kristīne Virsnīte un viņas ģimene – vīrs, populāra recepšu bloga veidotājs Kaspars Virsnītis, kā arī pāra atvases Amēlija un Kukis ar atnākušajiem dalījās iespaidos no 10 gadus lolotā sapņa par ceļojumu uz Āfriku, kas tapa iespējams kopā ar Fazer atbalstu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Veselam
Kā saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes
Lasīt citas ziņas

Virsnīši atklāja gan to, kā gatavojušies ceļojumam un kādiem izaicinājumiem sastapušies tā laikā, gan dalījās pieredzē, kā izdzīvot džungļos un tikt galā ar attiecību spriedzi vairāku mēnešu garumā dzīvojot šaurā kemperī. Tāpat teju 300 iedvesmojošās ģimenes fani paši pirmie ielūkojās jaunā raidījuma “Virsnīši Āfrikā” sērijās, kas vēsta par četrotnes aizraujošajām dēkām tālajā zemē un kuru jau šobrīd iespējams noskatīties lietotnē “Shortcut,”, bet jau drīzumā tas nonāks arī pie kanāla 360TV skatītājiem.

View this post on Instagram

Pirms četriem gadiem ap šo laiku mūsu guļamistabā zem segas kūņājās tikko pasaulē ieradies mazs cilvēks. Ak, Dievs, kā es biju nobijusies no tās milzu atbildības būt divu bērnu mammai, kā sarauties uz pusēm un pietikt visiem, kā mīlēt vēl vienu bērnu, ja sirds jau aizņemta. Un tad viņš piedzima un skaistā mīlestības saitīte ar katru gadu sasienas ciešāk, izrādījās, ka vienā cilvēka sirdī var būt daudz vietas. Tā mēs sērfojam uz vienas varavīksnes un pieraudam vienu upi. Daudz prieka, manu puisēn, audz vesels un ļoti zinātkārs, pasaule Tevi gaida! Tu esi spoža zvaigzne manā visumā! . . #happybirthday #motherandson #morocco #africa #virsnīšiceļo #skecherslatvija #skechers #travelistolive

A post shared by Kristine Virsnite (@kristine_virsnite) on

CITI ŠOBRĪD LASA

Aizvadītā gada nogalē ģimene pašu pārbūvētā treilerī devās no Rīgas līdz Āfrikai, kopā mērojot vairāk nekā 15 tūkstošus kilometru pašbūvētā mājā uz riteņiem un divus mēnešus pavadot vien pāris kvadrātmetru plašā kemperī. Ekspedīcijas laikā ģimene kopumā pabija deviņās valstīs, baudīja mežonīgo Āfrikas dabu, elpu aizraujošo kultūru un vietējo viesmīlību.

Ceļojums bijis ne tikai lielisks piedzīvojums, bet arī lieliska iespēja uzzināt vienam par otru ko jaunu, neskatoties uz to, ka Kristīne un Kaspars laulībā dzīvo jau 14 gadus. “Es jau pirms tam zināju, ka Kaspars ne no kā nebaidās, taču pēc šī ceļojuma sapratu, ka viņš ir patiesi bezbailīgs” stāsta Kristīne un smej, ka vīrs par viņu saka, ka Kristīne gan atradīs 365 veidus kā krist panikā.

View this post on Instagram

Man bija nojausma, ka Āfrika turpinās mainīt mani, purinās, liks domāt, augt un pieņemt, šajās dienās, kopš esam mājās, tik ļoti to izjūtu. Tāds emociju vilnis, kuru nav iespējams izskaidrot. Es esmu tā pati un reizē cita. Rīta sarunā ar draudzeni teicu, ka nezinu kā ieriktēties savā vecajā domformā, uz ko viņa man atbildēja – bet varbūt nemaz nevajag vecajā? Šodien uzzināju, ka esmu apstiprināta kāpt uz vienas no lielākajām biznesa forumu skatuvēm Latvijā un izstāstīt to, kādas mācības Āfrikas ceļojums ir nesis – par cilvēcību, kuru mācījos… Šajā forumā būs ietekmīgākie un prasmīgākie uzņēmēji un uzņēmumu vadītāji, es sēdēju apmulsusi pretī savam sarunu biedram, vērojot viņa pārliecību, ka man ir jābūt vienai no runātājām. Un tad viņš sacīja: “Kristīn, es zinu, ka var samulst, redzot, cik spēcīgi cilvēki kāps uz šīs skatuves, taču atceries vienu svarīgu lietu – nesalīdzinies, tev ir savs vēstījumus, kuru mēs vēlamies dzirdēt.” Nesalīdzinies – šis vārds tik jaudīgi joprojām skan manā apziņā, tā it kā būtu puzles gabaliņš no neatrisināta rēbusa, jo tas bija tas, ko es ne ar ļaunu nolūku, taču darīju – es nemitīgi salīdzināju pasauli, kurā dzīvoju ikdienā, ar pasauli, kuru man bija palaimējies redzēt un piedzīvot. Es salīdzinājos un gribēju, lai ir tā, kā man ir pierasts, kā ir saprotami, apjūkot brīžos, kad pasaule rādīja, ka var arī citādāk. . Te Kukis ar bērniem rotaļu un siermaizes pauzē, viesojoties pie Omāra māsas Kumbas, kura dzīvo pie Dakāras starp okeānu un Rozā sālsezeru. Kukis modās mūsu četrriteņu mājā un no rīta līdz vakaram bija bērnu ielenkumā, kurā visi sapratās, kaut nerunāja vienā valodā. Viņu rotaļlietas bija pāris plastmasas pudeles un smiltis. Neviens no viņiem nesalīdzinājās un nemērījās, kurš ir vērtīgāks, viņi vienkārši vadīja kopā atvēlēto laiku ar prieku. Ja arī tevi kādreiz pārņem sajūta, ka neesmu gana labs, jo kāds cits ir labāks, mēģini pieradināt domu, ka tam nav nozīmes, jo tavs stāsts ir vērtīgs, taču atceries, ka arī citu cilvēku dzīves stāsti tādi ir. . . #virsnīšiāfrikā #africa #senegal #visitafrica #weallareone #travelistolive

A post shared by Kristine Virsnite (@kristine_virsnite) on

Reklāma
Reklāma

“Mums ir paši labākie atbalstītāji pasaulē, jo bez viņiem šis ceļojums nebūtu īstenojies! Draugi, atbalstītāji un uzņēmums Fazer mums palīdzēja sapni par Āfriku pārvērst īstenībā un sajust to, ka patiesībā ir iespējams īstenot pat pārgalvīgāko ideju, tad, ja tai ļoti tic,” stāsta Kristīne un novēl katram sekot savam sapnim un nebaidīties teikt “jā” pat pārgalvīgākajām idejām.

View this post on Instagram

Tikko atvadījāmies no sava piedzīvojumu auto, kurš gaidīs mūs atgriežamies Marokā. Ir, protams, savādi aizslēg kempera durvis un doties uz lidmašīnu, taču zinām, ka esam pieņēmuši pareizu lēmumu. Mēs pēdējās nedēļās daudz diskutējām par to, kā rīkoties – braukt ar auto no Agadiras līdz Rīgai, kas ir vismaz piecas dienas ceļā un, atceroties to skrējienu, saprotam, ka bērniem tas nebūs viegli pieveicams ceļš, taču mums ir jābūt Rīgā, jo darbi sauc un Amei jāatgriežas skolā. Pavīdēja arī idejas par automašīnas atstāšanu Spānijā, lai pēc tās ierastos vēlāk pavasarī līdz uzzinājām, ka tā mūs var gaidīt arī Marokā. Lidostā šodien noformējām visus dokumentus un zinām, ka tad, kad Atlasu kalnos čalos pavasaris, mēs būsi klāt. Un, ja reiz auto ir palicis Āfrikā, tas nozīmē, ka mājupceļā mūs gaida Eiropa, kas būs jau iesilusi – Spānija un Portugāle, es jau nevaru sagaidīt! . Šī diena ir nedaudz neparasta – mēs riktīgi priecājamies par gaidāmo tikšanos ar Rīgu un reizē saprotam, ka jāpieliek punkts ekspedīcijai, kura ir bijusi jaudīgākā un skaistākā līdz šim. Es rīt noteikti vēlēšos atpūsties pēc ceļa, ieraudzīt mājas un sevi, taču sarunājam, ka punktu vēl Āfrikas piedzīvojumam neliekam, mums vēl ir īpaši piedzīvojumi, kuri jāizstāsta. Vēliet mums vieglus lidojumus un tiekamies Eiropā! . . #virsnīšiāfrikā #virsnīšiceļo #africa #gambia #senegal #visitafrica #camperlife #vanlife #yourhomeiswhereyouparkit #travelwithkids #roadtripafrica #roadtrip

A post shared by Kristine Virsnite (@kristine_virsnite) on

Jaunais pašmāju raidījums “Virsnīši Āfrikā” mudina doties līdzi populārajai Virsnīšu ģimenei drosmīgajā ceļojumā uz Maroku, Mauritāniju un Senegālu. Marokā Virsnīši iepirksies tirgū, gatavos tadžīnas kopā ar vietējiem un nokļūs ādas miecētavā. Mauritānija būs īpaši liels izaicinājums, jo iedzīvotāji nelabprāt dalās ar saviem dzīvesstāstiem, taču Virsnīšiem palaimēsies satikt Omāru, kurš palīdzēs ielūkoties vietējo ikdienā. Mauritānijā skatītājus pārsteigs lielākais kamieļu un kazu tirgus, kas ierīkots galvaspilsētas nabadzīgākajā rajonā, bet Senegāla aizraus ar tās košajām krāsām, kontrastiem un skarbo vēsturi.

Virsnīšu ģimenes stāstu vakars par viņu ceļojumu uz Āfriku
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.