Māksliniece Elita Patmalniece.
Māksliniece Elita Patmalniece.
Publicitātes foto

FOTO: tagad uz veikalu var doties stilīgi – māksliniece Elita Patmalniece radījusi 100% Latvijā ražotas ekoloģiskās somas 0

Pašmāju maizes ražotne “Latvijas Maiznieks” sadarbībā ar mākslinieci Elitu Patmalnieci izstrādājuši dabai draudzīgas ekoloģiskas somas, ko rotā unikāli mākslinieces zīmējumi. Somas ir 100 % pašmāju ražojums, kura dizainā plaši izmantots Latvijas graudu un sēklu motīvs.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
VIDEO. McDonald’s darbiniece šauj uz klientu, kurš pasūdzējies par pasūtījumu 23
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
Lasīt citas ziņas

Maisiņi ražoti no kokvilnas un lina sajaukuma. Rokturi izveidoti gareni, lai soma būtu ērtāk nēsājama. “Tos veidojām praktiskus un ietilpīgus, lai tie būtu ērti izmantojami ikdienā dodoties uz veikalu pēc iecienītās maizes un būtu arī unikāls aksesuārs,” stāsta “Latvijas Maiznieks” valdes loceklis Māris Daude.

Ideja par šādiem iepirkumu maisiņiem radusies, strādājot pie nesen atklātās maizes sērijas “Latvijas Graudu maize”. “Ekoloģisks dzīvesveids kļūst arvien populārāks, un teju katrs vēlas piedomāt, kā var līdzdarboties tīrākas vides saglabāšanā un klimata pārmaiņu mazināšanā. Auduma maisiņu izmantošana plastmasas maisu vietā ir ērts un vienkāršs veids, kā ieturēt videi draudzīgu dzīvesveidu. Mēs vēlējāmies radīt 100 % Latvijā ražotas somas no pārstrādājama, dabai draudzīga materiāla, un, protams, cienījamās mākslinieces Elitas rokraksts nav sajaucams ne ar vienu citu,” papildina Māris Daude.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Pati plaši izmantoju dažādus auduma maisiņus, tas ir ne vien ērts un videi draudzīgs, bet arī pašlaik ļoti aktuāls aksesuārs. Ar aizrautību strādāju pie konkrēto somu dizaina, jo graudam ir dziļi simboliska nozīme – tas norāda gan uz jaunu dzīvību, gan arī simbolizē maizi kā iztikas pamatu. Maisiņu dizaina skices radās ļoti dabiski,” saka māksliniece Elita Patmalniece.

Latvijas graudu dizaina maisiņi pieejami ierobežotā daudzumā. Tos savā īpašumā interesenti var iegūt, piedaloties konkursos, kas regulāri notiek “Latvijas Maiznieks” sociālajos tīklos. Viens no tiem iecerēts arī Valsts svētku laikā.

Māksliniece Elita Patlamniece sadarbībā ar "Latvijas Maiznieku" radījusi ekoloģiskas somas
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.