Foto: Andris Ozoliņš

„Staro Rīga” Kultūras ministriju rotā mākslinieces Elitas Patmalnieces gleznu tēli 0

Gaismas festivāla „Staro Rīga” ietvaros Kultūras ministrijas (KM) nule atjaunotā pagalma nama fasādi rotā mākslinieces Elitas Patmalnieces gleznu tēli, kuriem multimediālā uzvedumā „Brīdis pirms sapņa” palīdzējusi atdzīvoties tā radošā komanda – Elita Patmalniece, Ilze Brīnums, Mārcis Gulbis un UNTITLED originals.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 20
“Piedodiet, bet mājās jūs netiksiet!” Ukraina skaidro pavisam reālos frontes sabrukšanas iemeslus 85
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 67
Lasīt citas ziņas

Skatītājus vienmēr nodarbina jautājums – kas notiek ar mākslinieku, kad viņš glezno? Vai tas ir viņš pats – krāsu bundžu un pindzeļu ielenkumā, kurš glezno jeb viņš ir tikai pierakstītājs? Kāds, kurš pieraksta idejas, domas, sajūtas, mirkļus – šeit un tagad, savā neatkārtojamā rokrakstā.

Mākslinieces Elitas Patmalnieces darbi vērotājam ļauj iegrimt tajos, saplūst ar darbu un iejusties neparastā nomoda sapņa pasaulē. Mākslinieces iespaidīgā krāsaino un dzīvespriecīgo darbu kolekcija ir kļuvusi par pamatu video stāstam, kuru papildinās gaismas, lāzeri, dūmi un dažādi speciālie efekti.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Es esmu pārliecināta, ka cilvēkiem viss šis šķitīs trakoti interesanti. Gribu, lai viņi pēc uzveduma dodas projām uzlādēti, priecīgi par dzīvi un aizmirst drūmo ziemu un tumsu. Dzīve taču ir tik skaista un interesanta,” par uzvedumu saka māksliniece Elita.

Uzveduma režisore I. Brīnums uzsver: “Šodienas paviršā un zombētā uztvere – neklausīšanās, nesarunāšanās, stress, skriešana, ierīču atkarība neļauj cilvēkam izdzīvot visas tās emocijas un dzīves prieka virpuli, kas ir Elitas gleznās.

Tādēļ mēs esam radījuši Elitas sapņu pasauli un gribam, lai cilvēki atjauno sevī kaut uz mirkli īstas un dzīvas emocijas – sadzirdēt, sajust, priecāties, ballēties, būt kopā, iedvesmoties, iemīlēties, fantazēt. Mazu daļu no uzveduma parādīsim “Staro Rīga” laikā, Kultūras ministrijas pagalmā.”

Elitas Patmalnieces darbi festivālā “Staro Rīga”
Publicitātes foto

Multimediālo uzvedumu “Brīdis pirms Sapņa” ikviens interesents aicināts aplūkot 16., 17. un 18. novembrī no plkst. 17:00 līdz 23:00, viesojoties Kultūras ministrijas iekšpagalmā (Kr. Valdemāra iela 11A (ieeja no Andreja Pumpura ielas)).

Elitas Patmalnieces darbi festivālā “Staro Rīga”
Publicitātes foto
"Staro Rīga 2019"
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.