Dabā
Zaļā dzīvošana

FOTO: Klimata streikam pievienojas arī skolēni Rīgā2

FOTO: Paula Čurkste/ LETA

Piektdien kustības “Fridays For Future Latvia” un jaunatnes organizācijas “Protests” akcijā “Gājiens nākotnei”, kas norisinās Vērmanes dārzā, pulcējas apmēram 300 jauniešu, novēroja aģentūra LETA.

Akcijas “Gājiens nākotnei” mērķis ir pievērst mediju un politiķu uzmanību klimata problēmām. Gājiena dalībnieki pēcpusdienā pulcējās Vērmanes dārzā pie brīvdabas skatuves un vēlāk dosies gājienā Vecrīgas virzienā.

Pasākumu lielākoties apmeklēja jaunieši, kuri turēja rokās pašu gatavotus vai pasākuma rīkotāju sarūpētus plakātus.

Plakātos izskanēja virkne aicinājumu, tostarp ieviest inovatīvu depozīta sistēmu, kā arī atbildīgi lietot transportu un atbildīgi izvēlēties pārtiku.

Jaunieši turēja rokās plakātus ar saukļiem “Novelc vienaldzības brilles”, “Retāk lietojiet auto un uzturā mazāk lietojiet gaļu”, “Par tīru rītdienu jau šodien”, “Mēs visi esam vienā laivā”, “Mums nav planētas B”, “Mūsu planēta – mūsu atbildība” utt.

Klimata streiks Rīgā

Latvijas vides kustība “Lielā talka” aģentūrai LETA norādīja, ka tā solidarizējas ar jauniešu vides kustību “Fridays for Future Latvija”, kas šodien rīko “Klimata gājienu” Rīgā, kā ari ar šīs kustības sekotājiem visā pasaulē.

Latvijas “Lielās talkas” organizatore un “World Cleanup Day” Latvija pārstāve Vita Jaunzeme stāstīja, ka globālās klimata izmaiņas prasa globālas izmaiņas mūsu attieksmē pret dabu un pašiem pret sevi.

“Mēs nevaram noskatīties un savstarpēji sacensties par labāko un iespaidīgāko kampaņu, jo mēs esam visi vienā laivā. Laiva diemžēl ir caura un, lai tiktu uz priekšu, mums katram ir jādara savs darbs – vieniem jāstūrē, citiem jāsmeļ ūdens, citiem jānosaka virziens, vēl citiem jāiedvesmo, lai nezaudējam cerību.

Tāpēc “Lielā talka” Latvijas vārdā aicina visus apvienot spēkus. Mēs jau skatāmies vienā virzienā un mūsu ideja ir – planētas ilgtspējība, bet ir pienācis brīdis, kad spēkus ir jāapvieno,” sacīja Jaunzeme.

“Gājiens nākotnei” ir daļa no visā pasaulē īstenotiem pasākumiem, kuros piedalīsies vairāk nekā miljons dalībnieku.

Kā iepriekš norādīja akcijas rīkotāji, Latvijas valdība pēdējā laikā publiski paudusi gatavību kļūt par līderiem klimata krīzes novēršanā, taču pagaidām nekas neliecinot, ka šie solījumi tiks pildīti.

Latvija saņēmusi vairākus brīdinājumus par atjaunojamās enerģijas, energoefektivitātes un transporta sistēmas uzlabošanas mērķu neatbilstību zinātnieku noliktajām kritiskajām robežām, norāda akcijas organizatori.

Saistītie raksti

Viņu ieskatā, Latvija patlaban ir viena no valstīm, kas kavē zinātnei atbilstošu klimata rīcību starptautiskā vidē. Vienlaicīgi tiekot plānots turpināt intensīvu mežu ciršanu, kas neatbilstot ne dabas aizsardzības, ne klimata mērķiem.

Gājiena rīkotāji “Fridays For Future” ir starptautiska kustība, kuras aizsākumi meklējami 2018.gada augustā, kad zviedru skolniece Grēta Tunberga trīs nedēļas pēc kārtas katru skolas dienu sēdēja pretī Zviedrijas parlamentam, protestējot pret valdības rīcības trūkumu saistībā ar klimata pārmaiņu krīzi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.