Kokteilis
Apbrīno

FOTO. Stiliste Žanna Dubska Rīgas centrā “izgāž” drēbju kaudzi četru metru augstumā11

Žanna Dubska atklāj modes instalāciju pie Kongresu nama.

Pazīstamā stiliste Žanna Dubska, kas daudzkārt aicinājusi modes cienītājus kārtīgi izvērtēt nepieciešamību masveidā iegādāties jaunu apģērbu, uzsverot, ka dažkārt “mazāk ir vairāk” un priekšroku vēlams dot kvalitatīvam apģērbam, kas kalpo ilgi, aizvadītajā nedēļā pie Kongresu nama atklājusi savdabīgu vides instalāciju.

Mākslas objekts – četrus metrus augstais drēbju kalns ar nosaukumu “Nav, ko vilkt?” – simbolizē ik gadu Latvijas tirgū nonākušos tekstila apjomus, kas krājas iedzīvotāju skapjos un vēlāk tiek izmesti sadzīves atkritumos, radot vides piesārņojumu.

Kā pasākuma laikā atklāja vides organizāciju pārstāvji, Latvijas tirgū katru gadu nonāk 27 000 tonnu jauna un lietota apģērba jeb 14,3 kilogrami uz vienu iedzīvotāju.

Trešdaļa iedzīvotāju savas liekās drēbes izmet sadzīves atkritumu konteineros, un tās tiek nogādātas poligonos, kur sintētiskās šķiedras tekstilizstrādājumi sadalās vismaz 200 gadu periodā.

Domājot par modes industrijas ietekmi uz vidi, kolorītā stiliste Žanna Dubska norādīja, ka viņa par modes ilgtspēju īpaši aizdomājusies pēdējos pāris gados, kopš nebijušu popularitāti piedzīvo tā sauktā “ātrā mode”, veicinot neredzēti lielu apģērbu apjomu uzkrāšanos cilvēku skapjos un atkritumu poligonos.

Saistītie raksti

Viņasprāt, pirms iegādāties kārtējo apģērba gabalu, ikvienam būtu nepieciešams izvērtēt tā nepieciešamību un atcerēties, ka ir atšķirība starp drēbēm un lupatām, jo kvalitatīvs apģērbs gan kalpo ilgāk, gan modē ir ilgstoši.

Tādēļ stiliste aktīvi aicināja modes mīļotājus pārskatīt savu skapju saturu un sašķirot apģērbu, nederīgās vai apnikušās drēbes atdodot labdarībai vai nododot pārstrādei.

LA.LV Aptauja

Piekrīti tam, ka jaunu apģērbu cilvēki iegādājas pārāk bieži un nepārdomāti?

  • Daļēji
  • Nezinu

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.