TDA "Katvari" jubilejas koncerta mēģinājums

FOTO: TDA “Katvari” ļauj ielūkoties 105. jubilejas koncertuzveduma mēģinājumos 1

Nedēļu pirms unikālā TDA”Katvari” 105. jubilejas koncertuzveduma “TIEŠIŠEIT” sākušies aktīvi mēģinājumi. Šobrīd intensīvos mēģinājumos dejotāji gatavojas uzveduma jaunrades daļai un par vienu kolektīvu kļuvuši TDA “Katvari”, BJDK “Varavīksne” un A. Daņiļeviča deju skola “Dzirnas”. Uzvedumā dejos 5 deju kolektīvi, kopumā ap 200 dejotājiem.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
“Piedodiet, bet mājās jūs netiksiet!” Ukraina skaidro pavisam reālos frontes sabrukšanas iemeslus 85
TV24
Vitenbergs: Baumu līmenī ik pa brīdim izskan, ka parlamentārā sekretāre ir “nokodusi” ministri
Lasīt citas ziņas

Jau pavisam drīz, 7. un 8. jūnijā plkst. 22.30, Katvaru muižas parka liepās norisināsies TDA “Katvari” 105. jubilejas koncertuzvedums “TIEŠIŠEIT”. Par godu šim notikumam visu nedēļu norit aktīvs mēģinājumu process, kas ir izaicinājumu pilns, jo dejotājiem nav ierasti brīvais skatuves laukums, proti – koncertuzvedumā satiksies moderna jaunrade ar skatuvisko tautas deju un kā trešā dimensija pievienojas Katvaru muižas parka liepas, kurām, pēc muzejā pieejamās informācijas, ir ap 400 gadu. Pieredzes bagātās liepas ir daļa no notikuma, jo dejots tiek nevis ap vai starp, bet ar liepām – tās ir pilnvērtīgas uzveduma dalībnieces.

TDA “Katvari” mākslinieciskais vadītājs un koncertuzveduma producents Edžus Arums jaunrades radīšanu uzticējis Agrim Daņiļevičam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Katvaru muižas parks tiek uzskatīta par kolektīva pirmsākumu, jo arhīvā atrasts Katvaru pagasta padomes lēmums vēsta, ka 1919. gada Vasaras svētkos Katvaru muižā ir bijis “Katvaru” pirmais deju un dziesmu priekšnesums.

TDA “Katvari” savu jubileju piedzīvos kopā ar draugiem:

BJDK “Varavīksne” no Limbažiem,

VPDK “Dižbramaņi” no Rīgas,

TDA “Rotaļa” no Rīgas,

TDA “Jaunība” no Jelgavas un

A.Daņiļeviča deju skola “Dzirnas.

Praktiska informācija apmeklētājiem:

Katvaru muiža atrodas Katvaru ezera krastā Limbažu novadā, Katvaru pagastā. Populārākas navigācijas aplikācijas pēc norādēm “Katvaru muižas parks” vai “Katvaru liepu aleja” aizved tieši līdz uzveduma vietai. Iesakām uz notikumu doties savlaicīgi, jo jārēķinās ar papildus laiku auto novietošanai. Stāvvietas paredzētas netālu no pasākuma vietas. Skatītājiem būs nodrošinātas sēdvietas, kas nebūs numurētas. Aicinām pievērst uzmanību apavu un apģērba izvēlei, jo koncertuzveduma sākums paredzēts 22.30, kad zāle jau mēdz rasot un paliek vēsāks.

Pasākuma vietā varēs iegādāties biļetes, taču jārēķinās, ka tās būs dārgākās nekā iepriekšpārdošanā.

Baudpilnu skatīšanos un tiekamies “TIEŠIŠEIT”!

Biļetes Biļešu Paradīzes kasēs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.