Rīgā atklāts unikāls labdarības projekts “Ukraine. Residence of freedom”

FOTO. Un ko tu liktu koferī, ja tev būtu piespiedu kārtā jāpamet mājas? Rīgā atklāts unikāls labdarības projekts 43

Jaunavu ielā “Rātes pasāžā” un Rīgas domes telpās atklāta latviešu un ukraiņu mākslas rezidence un labdarības projekts “Ukraine. Residence of Freedom” (tulk. Ukraina. Brīvības rezidence). Rezidence norisināsies līdz 29. augustam, un to var apmeklēt ikviens interesents bez maksas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Viedoklis
Armands Puče: Tagad par visām reizēm ir skaidrs, ka ar politisko eliti nav ko vispār rēķināties. Murmuļi!
Veselam
Jūs nekad vairs neēdīsiet šos ēdienus, kad uzzināsiet to sastāvu 38
Lasīt citas ziņas

Mākslas rezidence atklāta ar pirmo latviešu un ukraiņu darbu prezentāciju un teātra lasījumu “Bagāžas stāsti”, kas ir dokumentāli stāsti par ukraiņu bēgļiem 2022. gada pavasarī – vasarā, un atspoguļo to, ko katrs liktu koferī, ja piespiedu kārtā būtu jāpamet mājas. Savukārt, vakarā tika atzīmēta “Brīvības nakts” ar latviešu un ukraiņu dziesmām pie stilizēta ugunskura.

Projekta iniciatori un autori ir Natālija Čizova (Natali Chyzhova, UA), Gundega Skudriņa (LV), Toms Veiss (LV), Daša Bilenko (Dasha Bilenko, UA) un Aleksa Morozova (Alex Morozova, UA).

CITI ŠOBRĪD LASA

“Projekts “Ukraina. Brīvības rezidence” ir telpa, kurā mūsdienu mākslinieki no Ukrainas un Latvijas apvieno savus uzskatus par brīvību. Mākslas valoda palīdz mums pārvērst tumsu gaismā. Tikai mākslinieks var parādīt, ka uguns pelni var apaugļot jaunu dzīvību. Ka mūsu tautas asaras ir brīvības būtība. Un ka radošajā partnerībā nav robežu – ukraiņa ideju var iedzīvināt latviešu mākslinieks,” stāsta projekta iniciatore Natālija Čizova.

“Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā ik dienu Ukrainas tauta visai pasaulei rāda varonīgas pretstāves un pašapziņas paraugstundas. Mūsu uzdevums – ne tikai palīdzēt tai, bet arī ikdienas notikumu un ziņu plūsmā nepazaudēt fokusu uz to. Gan Latvijas Kultūras ministrija, gan kultūras nozare jau kopš pirmās kara dienas ir kopā ar Ukrainas tautu un tās vērtībām. Paldies visiem kultūras nozares cilvēkiem, kas ar savām izrādēm, koncertiem, iesaistīšanos ir apliecinājuši savu pozīciju,” uzsver Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Ritvars Jansons.

“Ukraina mums jau pusotru gadu nemitīgi apliecina, ka brīvību un demokrātiju ir aktīvi jāsargā – ja nepieciešams, arī ar ieročiem. Jā, brīvības cena ir augsta, un katra sabiedrība pati pieņem lēmumu, cik svarīga tā viņiem ir un vai šo cenu viņi ir gatavi maksāt. Rīgas domei ir liels prieks atvērt Rātsnama durvis māksliniekiem, kuri šīs sāpīgās patiesības spēj izstāstīt mākslas valodā. Laipni aicināti ciemos!” uzsver Rīgas domes vicemēre Linda Ozola.

Ikviens interesents 28. un 29. augustā var pieteikties uz ekskursiju pa mākslas rezidenci gida pavadībā. Ekskursijas notiks latviešu, angļu un ukraiņu valodās.

Jau ziņots, ka labdarības projekta “Ukraine. Residence of Freedom” ir starptautisks latviešu un ukraiņu mākslinieku sadarbības projekts, kura mērķis ir apvienot dažādu valstu māksliniekus vienotā brīvības meklējumā, kā arī atbalstīt tos, kuriem karadarbības rezultātā ir nepieciešams garīgās veselības atbalsts.

Projekts iesākās 24.augustā un norisināsies līdz mēneša beigām, 29.augustam.

“Ukraine. Residence of Freedom” dalībnieki piedalās projektā brīvprātīgi, lai ar savu darbu un radošumu paustu atbalstu Ukrainas tautai. Visi radītie darbi nonāks starptautiskā izsolē, un visa saziedotā nauda tiks ziedota labdarībai – psihosociālās reintegrācijas programmai karā cietušajiem valsts aizstāvjiem, kas realizēta sadarbībā ar ziedot.lv.

Publicitātes foto

Vairāk informācijas par projektu:
Mājas lapa: https://freedomua.world/lv/
Facebook: https://www.facebook.com/freedomua.world
Instagram: https://www.instagram.com/freedomua.world/

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.