Andris Džeriņš (priekšplānā)

FOTO, VIDEO: Džeriņa trīs punkti palīdz Rīgas “Dinamo” mājās uzvarēt Znaroka blici 0

Andrim Džeriņam gūstot vienus vārtus un divas reizes asistējot partneriem, Rīgas “Dinamo” hokejisti c eturtdien savā laukumā ar 3:1 (1:0, 0:0, 2:1) pārspēja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Maskavas “Spartak”, kuras sastāvā ar rezultatīvu piespēli atzīmējās Kaspars Daugaviņš, bet ārpus pieteikuma palika Mārtiņš Karsums.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Rīdzinieki pārtrauca piecu zaudējumu sēriju, uzvaras vārtus trīsarpus minūtes pirms pamatlaika beigām gūstot komandas jaunieguvumam Ņikitam Setdikovam. Pirmajā periodā mājiniekiem izcēlās Nerijus Ališausks, bet mača pēdējā minūtē ripu tukšos vārtos ieraidīja Džeriņš, kuram tas bija pirmais precīzais metiens sezonā.

Džeriņš sezonas pirmajās 25 spēlēs piedalījās tikai divos vārtu guvumos ar rezultatīvām piespēlēm, bet ceturtdien iekrāja uzreiz trīs punktus – 1+2.

Tāpat lielisku spēli aizvadīja vārtsargs Aleksanders Salāks, kurš atvairīja 26 no 27 pretinieku mestajām ripām.

Rīdziniekiem šajā mačā bija jāiztiek bez vadošajiem uzbrucējiem Laura Dārziņa un Brendona Makmilana.

Rīgas "Dinamo" KHL spēlē uzvar Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Maskavas "Spartak"

Jau mača otrajā minūtē par pretinieku skaitliskā sastāvā pārkāpumu rīdzinieki tika pie iespējas spēlēt vairākumā, taču to neizmantoja. Tiesa, sestajā minūtē Ališausks ar tālu metienu no zilās līnijas raidīja ripu vārtos, lietuviešu aizsargam panākot 1:0. Perioda turpinājumā “Dinamo” divas reizes spēlēja mazākumā, taču nosargāja savus vārtus neskartus.

Turpretī spēles otrajā divdesmitminūtē “Dinamo” pati pat četras reizes spēlēja vairākumā, taču viena vīra pārspēks netika izmantots, turklāt periodā bija tikai viens metiens vairāk nekā pretiniekiem – 10:9.

Noslēdzošajā periodā, kad komandas bija tikušas pāri pusei no trešdaļas, Andris Džeriņš izslidoja viens pret pretinieku vārtsargu Jūliusu Hudāčeku, taču savu iespēju neizmantoja. Turpinājumā, pretinieku uzbrukumā pēc Daugaviņa piespēles Maksims Gončarovs bez ripas apstādināšanas panāca 1:1. Pirmajā periodā Gončarovs izcēlās ar rupju un nesportisku uzvedību, taču noraidīts netika.

Trīsarpus minūtes pirms pamatlaika beigām “Dinamo” atgriezās vadībā, no iemetiena apļa precīzi metot Setdikovam, kuram šī bija vien otrā spēle Latvijas kluba sastāvā. Pamatlaika pēdējā minūtē viesi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču Džeriņš 24 sekundes pirms finālsvilpes raidīja ripu vārtos, panākot 3:1.

Daugaviņš šajā mačā uz ledus pavadīja 15 minūtes un 55 sekundes, kuru laikā divas reizes meta pa vārtiem, uzvarēja trīs no četriem iemetieniem un tika pie divām soda minūtēm.

Šobrīd Rīgas klubs ar 20 punktiem 27 spēlēs ieņem pēdējo vietu vietu visā līgā, bet Maskavas komanda ar 32 punktiem 28 cīņās ir sestā Rietumu konferencē.

Šī “dinamiešiem” bija otrā no piecām mājas spēlēm, jo jau piektdien paredzēta tikšanās ar Maskavas apgabala “Vitjaz”, kam sekos dueļi ar “Soči” un Maskavas “Dinamo” klubiem.