Kultūra
Mūzika un deja

FOTO, VIDEO: Krāšņi un neparasti atklāts Jaunās mūzikas festivāls “Arēna”0


Festivāla “Arēna” koncertceļojums ar trolejbusu.
Festivāla “Arēna” koncertceļojums ar trolejbusu.
Publicitātes foto.

Trešdien, 23. oktobrī, plkst. 19 Kalnciema kvartālā Jaunās mūzikas festivāls “Arēna” aicina uz koncertu “Dzeja un džezs. Klausies. Слушай. Listen” – starpdisciplināru projektu, kurā Aleksandras Lines dzeju improvizētas džeza mūzikas pavadījumā izpildīs džeza mūziķi ar starptautisku pieredzi:.

d Jaunās mūzikas festivālu “Arēna” atklāja “Koncertceļojums ar trolejbusu”. Sestdien, 19. oktobrī, pie tā stūres sēdās komponists Andris Dzenītis, kurš klausītājus aizveda uz trim koncertiem – Elizabetes Balčus (flauta, balss, elektronika) performanci “Aizliegtais auglis” klubā “The Mill”, Improvizācijas un meditācijas stundu “Sapņu skaņu darbnīca” ar neparasto skaņu ekspertu Jēkabu Nīmani, komponisti Marinu Gribinčiku un skaņu arhitektu Maksimu Šenteļevu Žaņa Lipkes muzejā, kā arī mūsdienu džeza trio “Auziņš, Čudars & Arutyunyan” pirmatskaņoto Krista Auznieka jaundarbu “Sirds katedrāle” elektriskajai ģitārai, saksofonam un perkusijām Rīgas Reformātu baznīcā.

Festivāla "Arēna" koncertceļojums ar trolejbusu

Savukārt festivāla nākamā notikuma, projekta “Klausies. Слушай. Listen” nosaukums ir tiešs un vienkāršs aicinājums ieklausīties gan mūzikā, gan runātajā vārdā – dzejā, ko oriģināli trijās valodās (latviešu, krievu un angļu) sacerējusi Aleksandra Line.

“Projekta unikalitāte slēpjas faktā, ka katrā uzstāšanās reizē rezultāts ir cits, nav divu vienādu koncertu, un programmu var klausīties atkal un atkal,” pauda festivāla komunikāciju speciālists Mārtiņš Pučka.

“Klausies. Слушай. Listen” programmas pirmatskaņojums notika 2016. gadā. Kopš tā laika jau vairāk nekā trīs gadu garumā projekta mūzika ir vairākkārt skanējusi džeza festivālos un klubos Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un citur.

Kompozīcijai atsauksmi ir uzrakstījis Krievijas žurnālists un kritiķis, grāmatu autors un JAZZ.RU galvenais redaktors Kirils Moškovs: “Melodeklamācija — vai, drīzāk, vienkārši deklamācija — pie atturīgas saksofona un bungu saspēles, kas imitē frīdžezu. Imitē – jo tie tik ideāli iekļaujas pauzēs starp vārdiem un rindām vecmodīgi sillabiskajam dzejolim angļu valodā, ka var iedomāties: tā nevar būt brīva improvizācija – noteikti stāv Aleksandras Lines rakstītā dzejoļa teksts, un viņš precīzi sasaista sevis spēlēto ar tajā brīdī skanošo vārdu.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.