Čehijas karnevāls ar maskām

FOTO. Vienīgais noteikums – izklaidēties! Kā Čehijā katru gadu svin karnevālu ar grandiozu mielastu 1

Karnevāls sākas neilgi pēc Jaunā gada sākuma. Tas ir prieka un jautrības laiks, kad nav nekādu noteikumu un cilvēkiem ir tikai jāizklaidējas. Čehijā šis ir karnevāla gājienu un jautru rotaļu laiks, kas nevar iztikt bez grandioziem mielastiem, kad uz galdiem nevar pietrūkt treknas gaļas un saldu gardumu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 133
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

Mielasti karnevāla laikā tiek apvienoti ar svinīgiem gājieniem. Maskās un krāsainos karnevāla tērpos ģērbušies ļaudis, spēlējot un dejojot iet cauri Čehijas pilsētām un ciemiem. Karnevāla gājieni gandrīz nemainīgā veidā ir saglabājušies Hlinecko reģionā Austrumčehijā, īpaši Hamru, Studnices, Vortovas un Blatno ciemos.

Masku krāsas un izskats ir tādi paši kā pirms simts gadiem. Čehijas karnevāla gājieni tika iekļauti UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Netālu esošajā Veseli Kopecas (latviski – līksmais kalns) brīvdabas muzejā var aplūkot pastāvīgu reģionālo karnevāla masku ekspozīciju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Masku gājiens Prāgā sākas 18. februārī pēc pulksten 12:30 pie Nacionālā Tehnoloģiju Muzeja un iekļaus mūzikas, teātra un deju izrādes, bet galvenā atrakcija būs tradicionālās karnevāla maskas. Nacionālajā Lauksaimniecības Muzejā programma būs saistīta ar karnevāla rotaļām. Ierodoties maskā, ieeja šajā muzejā būs bez maksas!

Vēl viens interesants karnevāla pasākums brīnišķīgā, vēsturiskā apkārtnē notiks Dienvidčehijā, Čehu Krumlovā. Šogad papildus parādei ir sagatavots tirdziņš, kurā varēs nobaudīt tradicionālos ēdienus.

Čehu Krumlovas karnevāls sāksies 18. februārī un ilgs līdz 21. februārim, un noslēgsies ar masku parādi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.